Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Z mapą i kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • Ważne! Zmiana organizacji ruchu

   Zarząd Powiatu Wieruszowskiego oraz Powiatowy Zarząd Dróg w Wieruszowie informują, że od dnia 20 stycznia 2020r. zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu na moście przez rzekę Prosnę w ciągu drogi powiatowej nr 4510 E w miejscowości Podbolesławiec. Obowiązywał będzie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.

  • Polska Organizacja Turystyczna zaprasza przedsiębiorców do udziału w 8. edycji akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY”

   Ruszył nabór do 8. edycji akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY”. Zapraszamy przedsiębiorców z branży turystycznej, instytucje samorządowe, hotelarzy, restauratorów, organizacje i instytucje związane z obsługą ruchu turystycznego, a także organizatorów eventów sportowych - rejestracja trwa do 31 stycznia. Wiosenna edycja odbędzie się w weekend 20-22 marca. Udział w akcji to nie tylko szansa na pozyskanie nowych klientów z Polski i za granicy, ale także doskonała okazja do darmowej reklamy.

NOWY ROK I NOWE PROJEKTY "KOPERNIKA"

"Ten rok nie będzie należał do łatwych, ale na pewno będzie rokiem ciekawym"- tymi słowami Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wieruszowie - Włodzimierz Matyja, rozpoczął uroczystą inaugurację roku szkolnego 2019/2020.  Powitanie w murach wieruszowskiego Liceum absolwentów dwóch typów szkół: gimnazjów oraz szkół podstawowych to wyzwanie, do którego "Kopernik" przygotowywał się od dawna.

Uczniowie klas pierwszych będą się uczyć w klasach o profilach: inżynierskim, przyrodniczym oraz humanistycznym. Licealiści, realizując wiele przedmiotów w zakresie rozszerzonym, będą również mogli rozwijać swoje zainteresowania na licznych zajęciach pozalekcyjnych (np. medialno-dziennikarskich w ramach szkolnej telewizji, pisarskich w ramach koła "Copernicus" oraz zajęciach rozwijających kontakty szkoły z placówkami z innych krajów). W bieżącym roku szkolnym w LO zaplanowanych jest również wiele dodatkowych, innowacyjnych przedsięwzięć.

Jedno z nich jest związane z rozpoczęciem współpracy wieruszowskiego Liceum z grupą kapitałową Prymas&Prymas. Podczas inauguracji roku szkolnego gościliśmy przedstawicieli w/w grupy kapitałowej a także Wicestarostę Wieruszowskiego - Stefana Pietrasa, który również, podobnie jak Dyrektor ZSO, wyraził przekonanie, że rozpoczęte przedsięwzięcie okaże się korzystne dla obu stron.

Rok szkolny 2019/2020 to również realizacja projektu: "Nadzieja dla Europy". Projekt ten umożliwi m.in. doskonalenie języka angielskiego przez naszych uczniów podczas ich pobytu w innych krajach europejskich.

Dyrektor Włodzimierz Matyja życzył sukcesów nie tylko pierwszoklasistom, ale również ich starszym kolegom i koleżankom. Drugoklasistom w związku z realizacją przedmiotów w zakresie rozszerzonym a trzecioklasistom dobrego roku szkolnego owocującego świetnie zdaną maturą.  

Do życzeń złożonych przez Dyrekcję dołączył również Wicestarosta Wieruszowski, po którego przemówieniu odbyło się tradycyjne ślubowanie klas pierwszych. Tym akcentem ,,Kopernik’’ przywitał uroczyście nowych uczniów w murach szkoły - rozpoczęto kolejny rok intensywnej i kreatywnej pracy.

 

Oprac.: Andżelika Kula

Foto: Kamila Mora z kl.3C

 

Script logo StudioStrona.pl