• Jutro seminarium „SZCZĘŚLIWE DZIECI, PRACUJĄCY RODZICE’’

Chcesz mieć szczęśliwych pracowników? Otwórz żłobek w firmie! Zachęć mieszkańców regionu do powrotu na rynek pracy. Jak to zrobić? Z Funduszami Europejskimi!
      Szczegóły poznasz 27 kwietnia 2018 roku na seminarium „SZCZĘŚLIWE DZIECI, PRACUJĄCY RODZICE. Wsparcie aktywności zawodowej rodziców opiekujących się dziećmi do lat 3”. Seminarium odbędzie się w Łodzi, w hali Expo-Łódź.

• Ogólnopolski Konkurs "Przedsiębiorstwo Przyszłości" – Twoja firma może zdobyć certyfikat

Agencja Kreatywna Przemysław Ruta Communication oraz Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego zachęcają do udziału w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Przedsiębiorstwo Przyszłości.

W Konkursie przyznawane są certyfikaty i wyróżnienia dla  najbardziej innowacyjnych i rozwojowych polskich przedsiębiorstw.

Odjazdowy Bibliotekarz – zaproszenie na rajd

Powiatowa Biblioteka Publiczna oraz Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Wieruszowie zapraszają do udziału w ogólnopolskiej akcji „Odjazdowy Bibliotekarz”, czyli rajdzie rowerowym bibliotekarzy, czytelników oraz wszystkich sympatyków książki i dwóch kółek. Niezbędny sprawny rower i dobry humor!

Rajd startuje 20 maja 2017 r. o godz. 12:00
 spod budynku Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie ul. K. Wierusza 7-9.

Tym razem bibliotekarze i czytelnicy spotkają się na rajdzie rowerowym: „Z książką po bezdrożach Wieruszowa”. Trasa rajdu obejmuje drogi leśne i polne żółtego i czarnego szlaku rowerowego : WIERUSZÓW - KUŹNICA SKAKAWSKA (ul. Św. Roch) - KUŹNICA SKAKAWSKA- BIADASZKI-TRZEBIEŃ-USTRONIE- WIERUSZÓW.

W programie imprezy min.: zwiedzanie zabytkowego kościoła św. Rocha oraz Ośrodka Naukowo-Edukacyjnego w Ustroniu a także wiele atrakcji i konkursów związanych z książką. Na koniec wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek w Gospodarstwie Agroturystycznym Wioletta Sobota. Wszystkich zainteresowanych wspólną zabawą z bibliotekarzami prosimy o zgłoszenie udziału w imprezie telefonicznie pod nr tel. 62 78 31 188 lub 62 78 41 621 do 17 maja do godz. 12.00.
Ilość miejsc ograniczona.

„Odjazdowy Bibliotekarz” to kolorowa, pozytywna akcja. Oficjalnym kolorem akcji jest pomarańczowy, dlatego prosimy wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w rajdzie, aby do swoich strojów dodali jakieś pomarańczowe akcenty – czapeczki, koszulki, szaliki itp.

Regulamin rajdu znajduje się na stronie Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie: http://www.pbp-wieruszow.pl/aktualnosci/odjazdowy-bibliotekarz-zaproszenie-na-rajd.html .