Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Z mapą i kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • Dla Prezydenta Adamowicza, przeciw nienawiści

   Wieruszów także nie jest obojętny wobec tego, co wydarzyło się w Gdańsku, 13 stycznia 2019 roku o godzinie 20.00, a także wobec tego, co wybrzmiewało wcześniej w bardzo złych słowach.

   W związku z wyznaczoną datą pogrzebu Prezydenta Pawła Adamowicza, z inicjatywy Starostwa Powiatowego i Urzędu Gminy, właśnie w ten dzień - 19 stycznia br. o godz. 12:00 na wieruszowskim rynku, równocześnie z rozpoczęciem uroczystości pogrzebowych, wybrzmią dwa utwory: „Sound of Silence” i „Modlitwa o wschodzie słońca”.

   Niech to będzie krótkie, ale jednoznaczne spotkanie tych, którzy chcą uczcić pamięć zamordowanego Prezydenta i tych, którzy nie zgadzają się na język pogardy. W specjalnie wyznaczonym miejscu, przed portretem Pawła Adamowicza będzie można ustawić przyniesione znicze.

   Pamiętajmy, że spotkanie będzie też wsparciem dla fantastycznej inicjatywy jaką jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i dla jej twórcy – Jurka Owsiaka. Spotkajmy się i bądźmy razem.

  • Starosta wieruszowski na Konwencie Powiatów Województwa Łódzkiego

   W miniony wtorek starosta wieruszowski Andrzej Szymanek reprezentował Powiat Wieruszowski podczas Konwentu Powiatu Województwa Łódzkiego. Spotkanie samorządów z regionu odbyło się 15 stycznia br. w Starostwie Powiatu Piotrkowskiego.

    

Odra nie odpuszcza

Ponownie w powiecie wieruszowskim zanotowano podejrzenie zachorowania na zakaźną chorobę dróg oddechowych wywołaną przez wirusa odry.  W dniu 10 maja 2018r.  Andrzej Szymanek – starosta wieruszowski, zwołał spotkanie w ramach zarządzania kryzysowego, w którym udział wzięli: Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wieruszowie, Prezes Zarządu Powiatowego Centrum Medycznego  w Wieruszowie, z-ca dyrektora d.s medycznych i pielęgniarka epidemiologiczna szpitala wieruszowskiego, Komendant Powiatowy Policji w Wieruszowie oraz sekretarz powiatu będący jednocześnie naczelnikiem wydziału zajmującym się sprawami zarządzania kryzysowego.

Spotkanie poświęcono analizie przyczyn pojawienia się zachorowań na odrę w naszym powiecie, a w szczególności omówiono tok dalszego postępowania dzięki któremu można by zapobiec dalszym zachorowaniom lub też niwelować przyczyny i skutki zachorowań.

Postanowiono wzmóc działania informacyjne i kontrolne przez stosowne służby i inspekcje.  

Aby osiągnąć zamierzony cel bezwzględny jest udział  w tym procesie wszystkich osób przebywających na terenie naszego powiatu, wszystkich przedsiębiorców zatrudniających pracowników krajowych i zagranicznych oraz wynajmujących mieszkania osobom przebywającym na terenie powiatu w celach zarobkowych .

W przypadku wystąpienia objawów choroby odry u dziecka czy dorosłego, należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza rodzinnego lub do najbliższego szpitala, w celu postawienia szybkiej  diagnozy i podjęcia stosownego leczenia!!!

Szczegóły objawów choroby odry i dalszego postępowania dostępne są na stronie http://www.pis.lodz.pl/wieruszow/aktualnosci.html

Apeluję – nie lekceważmy chorób zakaźnych!

Skuteczną formą walki z chorobami zakaźnymi są szczepienia. Najskuteczniejsze jest szczepienie w ciągu 72 godz. od pierwszego kontaktu z osoba zakażoną. Po konsultacjach           z lekarzem rodzinnym istnieje możliwość uzupełnienia szczepień dla osób, które miały kontakt z podejrzanym o zachorowanie na odrę.

 

Andrzej Szymanek- starosta wieruszowski

Script logo StudioStrona.pl