Ogólnokrajowy Konkurs ,,Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2019’’

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Łodzi informuje o rozpoczęciu XVII Ogólnokrajowego Konkursu ,,Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2019’’ pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Głównym celem konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w indywidualnych gospodarstwach rolnych. Konkurs przebiega w trzech etapach: regionalnym (trwa do 20.05.2019 r.), wojewódzkim (do 21.06.2019 r.) i ogólnokrajowym. W etapie regionalnym komisje konkursowe wyłonią po trzech laureatów – właścicieli najbezpieczniejszych gospodarstw z trzech regionów województwa łódzkiego, tj. regionu łódzkiego, piotrkowsko-skierniewickiego i regionu sieradzkiego.

Wojewódzka komisja konkursowa, w skład której wchodzą przedstawiciele współorganizatorów przeprowadzi wizytacje wszystkich zakwalifikowanych do tego etapu gospodarstw i wyłoni zwycięzcę, uczestnika etapu ogólnokrajowego.

Indywidualne gospodarstwa rolne wyróżnione w poprzednich edycjach konkursu są godne naśladowania pod względem stosowania zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Gospodarstwa takie są wizytówką naszego regionu.
Dla laureatów etapu regionalnego i wojewódzkiego przewidziano atrakcyjne nagrody (m.in. pilarki, myjki ciśnieniowe, odkurzacze przemysłowe).
Główną nagrodą dla laureata finału ogólnokrajowego jest ciągnik rolniczy.

Zgłoszenia do konkursu można dokonać do 29.03.2019 r. w każdej Placówce Terenowej KRUS.
W konkursie mogą brać udział osoby pełnoletnie, prowadzące produkcyjną działalność rolniczą, ubezpieczone w KRUS (przynajmniej jeden z właścicieli gospodarstwa).

Informacje o konkursie dostępne są na stronie internetowej: www.krus.gov.pl .

Szczegółowych informacji na temat konkursu udziela również Beata Grala, kierownik Samodzielnego Referatu Prewencji i Orzecznictwa Lekarskiego PT KRUS w Zduńskiej Woli, tel. (43) 824 14 18, e-mail: beata.grala@krus.gov.pl .

W załącznikach umieszczono regulamin i zgłoszenie do konkursu.