Ogólnopolska impreza Powiatu Wieruszowskiego coraz bliżej

W związku z organizacją przez Powiat Wieruszowski ogólnopolskich mistrzostw w biegu na orientację ,,Puchar Najmłodszych’’, odbywających się 1-3 czerwca br. na terenie powiatu wieruszowskiego, w minioną sobotę odbyło się spotkanie przedstawicieli Powiatu, Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,Junior’’ w Ochędzynie, będącego współorganizatorem mistrzostw, budowniczych tras, sędziów oraz kierowników, związanych z przedsięwzięciem.

Podczas wspólnych rozmów starosty wieruszowskiego Andrzeja Szymanka, wicestarosty Mirosława Urbasia oraz kierownika zawodów Adama Śliwakowskiego prowadzonych z zaproszonymi osobami podjęto wiele kluczowych ustaleń, dotyczących zarówno organizacyjnej, jak i technicznej kwestii mistrzostw, odnoszącej się do sportowej obsługi imprezy.

Z uwagi na rangę imprezy, nieustannie trwają prace nad jej organizacją. Jako organizatorzy liczymy, że przedsięwzięcie przyczyni się do popularyzacji sportu oraz dziedziny sportu jaką jest orienteering, który należy przypomnieć – jest produktem turystycznym Powiatu Wieruszowskiego, jak również promocji naszego regionu.

O wszelkich kwestiach związanych z mistrzostwami będziemy na bieżąco informować na stronie internetowej Powiatu.