• Ważne! Zmiana organizacji ruchu

Zarząd Powiatu Wieruszowskiego oraz Powiatowy Zarząd Dróg w Wieruszowie informują, że od dnia 20 stycznia 2020r. zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu na moście przez rzekę Prosnę w ciągu drogi powiatowej nr 4510 E w miejscowości Podbolesławiec. Obowiązywał będzie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.

• Polska Organizacja Turystyczna zaprasza przedsiębiorców do udziału w 8. edycji akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY”

Ruszył nabór do 8. edycji akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY”. Zapraszamy przedsiębiorców z branży turystycznej, instytucje samorządowe, hotelarzy, restauratorów, organizacje i instytucje związane z obsługą ruchu turystycznego, a także organizatorów eventów sportowych - rejestracja trwa do 31 stycznia. Wiosenna edycja odbędzie się w weekend 20-22 marca. Udział w akcji to nie tylko szansa na pozyskanie nowych klientów z Polski i za granicy, ale także doskonała okazja do darmowej reklamy.

Operacja pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 4715E Parcice-Sokolniki”

Na podstawie złożonego wniosku o przyznanie pomocy dla operacji typu „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” w ramach działania Podstawowe usługi i odnowa wsi  na obszarach wiejskich Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020  Powiatowi Wieruszowskiemu  została przyznana pomoc ze środków „EFRROW” na realizację operacj pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 4715E Parcice-Sokolniki”. Planowanym wynikiem ww. operacji będzie przebudowa 4,437 km drogi.W wyniku realizacji operacji osiągnięty zostanie następujący cel: poprawa stanu infrastruktury drogowej na terenie gminy Czastary i gminy Sokolniki poprzez przebudowę odcinka drogi powiatowej nr 4715E od miejscowości Czastary do miejscowości Sokolniki, mająca na celu poprawę jakości życia mieszkańców terenów wiejskich