• koronawirus informacje

• Informacja

W dniu 14 sierpnia 2020 r. (piątek) Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie nieczynne.

• Informacja o zmianie czasu pracy Starostwa Powiatowego w Wieruszowie w okresie letnim

W okresie od 1 lipca 2020r. do 31 sierpnia 2020r. Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 700 do 1500. Obsługa interesantów w Wydziale Komunikacji i Dróg od 715 do 1430. Obsługa interesantów odbywać się będzie zgodnie Zarządzeniem nr 10/2020 Starosty Wieruszowskiego z dnia 5 czerwca 2020r. w sprawie organizacji pracy w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie.

Podsumowanie sezonu przez Wieruszowski Klub Kolarski

W niedzielę 2 lutego br.w Pieczyskach odbyło się uroczyste podsumowanie minionego sezonu Wieruszowskiego Klubu Kolarskiego. W spotkaniu uczestniczył starosta wieruszowski Andrzej Szymanek, który pogratulował Zarządowi oraz członkom Klubu nieustannego rozwoju, wyrażając tym samym uznanie wobec sukcesów, jakie Wieruszowski Klub Kolarski osiągnął w 2019 roku.

Wieruszowski Klub Kolarski działa od 2012 r. W 2012 roku celem grupki zapaleńców było stworzenie zalążka teamu kolarskiego zrzeszającego ludzi z zacięciem sportowym. Dzisiaj śmiało możemy przyznać, że nie było to chwilowe zauroczenie tą dyscypliną sportu, a raczej zalążek wielkiej rowerowej przygody, gdzie rekreacja przekształciła się w poważną rywalizację sportową.

Miniony rok był dla Klubu wyjątkowym czasem z uwagi na liczne, znaczące sukcesy oraz zrealizowane przedsięwzięcia. Na szczególną uwagę zasługuje zdobyty przez Magdalenę Zawiertę tytuł Mistrzyni Polski oraz przez Patrycję Zawiertę tytuł vice- Mistrzyni Polski w Mistrzostwach Polski XCM 7R CST MTB Gdynia Maraton 2019.`

Obecnie sekcja młodzieżowa zdobywa tytuły Mistrza Polski, Wicemistrza Polski, mistrzów województwa, startuje w zawodach międzynarodowych w Polsce i za granicą. Wieruszowski Klub Kolarski jest liczącym się klubem kolarskim w Polsce w grupie młodzieżowej, ale też zdecydowanie rozpoznawalnym w amatorskich kategoriach masters.

Należy również podkreślić zrealizowaną przez Powiat Wieruszowski z inicjatywy oraz we współpracy z Wieruszowskim Klubem Kolarskim Wieruszowską Trasę Rowerową MTB, uroczyście otwartą 11 listopada 2019 r. Trasa o długości 30 km, przebiegająca przez tereny leśne gminy Wieruszów przyczynia się do popularyzacji aktywności sportowej, jak również atrakcyjności turystycznej powiatu wieruszowskiego.

Powiat Wieruszowski corocznie wspiera Wieruszowski Klub Kolarski poprzez wsparcie finansowe kolarskich przedsięwzięć na podstawie dotacji na zadania publiczne czy dofinansowania wydarzeń odbywających się w ramach Kalendarza przedsięwzięć sportowych Powiatu Wieruszowskiego, jak również poprzez podejmowanie współpracy przy wspomnianej realizacji Wieruszowskiej Trasy Rowerowej MTB.

Zdjęcia: www.tugazeta.pl