• Informacja

W okresie od 01.07.2018 do 31.08.2018 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 700 do 1500

Komunikat V

(Ćwiczenia)

O godz. 14.30 zakończyło się powiatowe ćwiczenie obronne „Osiąganie wyższych stanów gotowości obronnej oraz realizacja przedsięwzięć wynikających z planów operacyjnych funkcjonowania powiatu i gmin w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny oraz w czasie wystąpienia sytuacji kryzysowych na terenie powiatu wieruszowskiego” pod kryptonimem „EWE”.

Odbyło się wstępne podsumowanie ćwiczenia. W podsumowaniu brali udział przedstawiciele jst powiatu wieruszowskiego oraz służby, inspekcje i straże. Został przeanalizowany przebieg ćwiczeń.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w realizacje ćwiczenia.   Podziękowania należą się naszym mieszkańcom, którzy poważnie potraktowali ćwiczenia.   Dziękujemy lokalnym mediom za rzeczowy przekaz informacji.

W późniejszym terminie po analizie wszystkich informacji nastąpi kompleksowa ocena ćwiczenia oraz wskazanie osobom odpowiedzialnym dobrych jak i słabych stron w sytuacji zagrożenia terrorystycznego, w systemie pozamilitarnych działań obronnych na terenie powiatu wieruszowskiego.

Rzecznik prasowy ćwiczenia

Stefan Pietras

PODSUMOWANIE XIV POWIATOWEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO „… otwórz oczy na świat”

W dniu 20 czerwca 2017 roku w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wieruszowie odbyło się podsumowanie XIV Powiatowego Konkursu Ekologicznego „… otwórz oczy na świat”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów Szkół Podstawowych kl. I-VI z terenu powiatu wieruszowskiego i przeprowadzony został w dwóch kategoriach:

- uczniowie klas I-III

- uczniowie klas IV-VI.

Konkurs polegał na wykonaniu indywidualnej pracy przestrzennej pod hasłem:

„EKO - ZABAWKA”.

Wielkość prac – od 10 do 30 cm, technika wykonania prac – dowolna (różnorodność materiałów).

Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Pierwszy etap odbył się w macierzystej Szkole Podstawowej w terminie do 19 maja 2017 roku, drugi etap – w terminie do dnia 2 czerwca 2017 roku w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wieruszowie.

Spośród 38 prac, które zakwalifikowały się do drugiego etapu konkursu, wyłoniono  3 najlepsze prace w każdej kategorii, przyznano również 2 wyróżnienia.

Komisja dokonując oceny prac wzięła pod uwagę zgodność prac z tematyką, pomysłowość, innowacyjność, czasochłonność oraz estetykę wykonania prac.

W kategorii klas I-III wpłynęło 21 prac, spośród których nagrodzono:

I miejsce – Paulina Kordiak, uczennica klasy III Szkoły Podstawowej w Galewicach

II miejsce – Kornel Kopacki, uczeń klasy I Szkoły Podstawowej w Ostrówku

III miejsce – Zuzanna Kukuła, uczennica klasy II Szkoły Podstawowej w Teklinowie

Wyróżnienie Oliwier Krawczyk, uczeń klasy IIa Szkoły Podstawowej w Czastarach

W kategorii klas IV-VI wpłynęło 17 prac, spośród których nagrodzono:

I miejsce – Patrycja Jezierna, uczennica klasy IV Szkoły Podstawowej w Galewicach

II miejsce – Jakub Tomczyk, uczeń klasy IV Szkoły Podstawowej w Ostrówku

III miejsce – Michał Sokołowski, uczeń klasy IV Szkoły Podstawowej w Ostrówku

Wyróżnienie: Michał Skop, uczeń klasy VI Szkoły Podstawowej w Chróścinie.

Dla wymienionych powyżej laureatów ufundowano nagrody rzeczowe, a dla pozostałych uczestników II etapu - upominki.

Wszystkie wyróżnione prace zostaną wyeksponowane do końca czerwca oraz we wrześniu 2017 roku  na wystawie w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wieruszowie.