• Ogłoszenie Zarządu Powiatu Wieruszowskiego

Zarząd Powiatu Wieruszowskiego informuje, że w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wieruszowie przy ul. Rynek 1-7, w dniu 7 listopada 2018 r. został podany do publicznej wiadomości poprzez wywieszenie na tablicy ogłoszeń na okres 21 dni, wykaz nieruchomości – garażu blaszanego, oznaczonego nr 11, położonego w Wieruszowie, przy ul. Waryńskiego 15,  przeznaczonego do wynajmu na czas nieoznaczony w trybie przetargu ustnego nieograniczonego, zgodnie z uchwałą Zarządu Powiatu Wieruszowskiego
      Nr  478/2018 z dnia   7 listopada 2018 r.

• Nowe pakiety rozwojowe dla grup nieformalnych i organizacji pozarządowych

Centrum OPUS w ramach działań Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej rozpoczyna nabór podmiotów, które chciałyby skorzystać z pakietów rozwojowych.

PODSUMOWANIE XV POWIATOWEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO „… otwórz oczy na świat”

W dniu 5 czerwca 2018 roku w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wieruszowie odbyło się podsumowanie XV Powiatowego Konkursu Ekologicznego „… otwórz oczy na świat”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych kl. I-VII z terenu powiatu wieruszowskiego i przeprowadzony został w dwóch kategoriach:

- uczniowie klas I-III

- uczniowie klas IV-VII.

Konkurs polegał na wykonaniu indywidualnej pracy przestrzennej pod hasłem:

„MOJA EKOLOGICZNA TORBA NA ZAKUPY”.

Wielkość prac – od 30 do 40 cm, technika wykonania prac – dowolna (różnorodność materiałów).

Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Pierwszy etap odbył się w macierzystej Szkole Podstawowej w terminie do dnia 18 maja 2018 roku, drugi etap – w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wieruszowie.

Spośród 46 prac, które zakwalifikowały się do drugiego etapu konkursu, wyłoniono 3 najlepsze prace w każdej kategorii, przyznano również po 2 wyróżnienia w każdej kategorii.

Komisja dokonując oceny prac wzięła pod uwagę zgodność prac z tematyką, pomysłowość, innowacyjność, czasochłonność oraz estetykę wykonania prac.

Dla laureatów ufundowano nagrody rzeczowe, a dla pozostałych uczestników II etapu  - upominki.

Wszystkie wyróżnione prace zostaną wyeksponowane w miesiącu wrześniu 2018 roku  na wystawie w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wieruszowie.