• Informacja

W okresie od 01.07.2018 do 31.08.2018 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 700 do 1500

Wydział Komunikacji i Dróg od godziny 7 00 - 14 45

• Zarząd Powiatu Wieruszowskiego ogłasza XV edycję konkursu o Nagrodę Gospodarczą Powiatu Wieruszowskiego „Markowy Produkt Powiatu Wieruszowskiego”

Nagroda ma charakter honorowy. Jej celem jest wyróżnienie i promowanie najlepszych produktów i usług firm z terenu Powiatu Wieruszowskiego, które ze względu na swoją jakość, innowacyjność oraz walory użytkowe i estetyczne mogą być wizytówką gospodarczą Powiatu Wieruszowskiego. Preferowane będą produkty lub usługi, które można utożsamiać z powiatem, których wyjątkowe walory mają szansę stać się charakterystycznymi dla Powiatu Wieruszowskiego.

Podziękowanie dla Powiatu z okazji 110-lecia Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie

Z okazji obchodzonego w ubiegłym tygodniu 110-lecia Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie Powiat Wieruszowski otrzymał szczególną statuetkę oraz odznakę, jako forma podziękowania i uznania za współpracę na rzecz rozwoju bankowości spółdzielczej w Lututowie.

Współpraca pomiędzy wskazanymi podmiotami trwa nieustannie od początku istnienia Powiatu Wieruszowskiego. Potwierdza to między innymi fakt powierzenia w zgodzie z ustawą Prawo zamówień publicznych,  prowadzenia rachunku bankowego Powiatu przez RBS Lututów.

Na uwagę zasługuje również fakt odznaczenia starosty wieruszowskiego Andrzeja Szymanka Złotą Odznaką za zasługi dla spółdzielczości bankowej im. Franciszka Stefczyka.

Specjalnie wydana publikacja na temat Rejonowego Banku Spółdzielczego w latach 1907-2017 zajęła szczególne miejsce w zbiorach bibliotecznych Powiatu Wieruszowskiego.