Powiat Wieruszowski gościł zagranicznych wolontariuszy

W ubiegły poniedziałek grupa wolontariuszy przebywająca przez ostatnie dwa tygodnie w Domu Wczasów Dziecięcych TPD w Głazie odwiedziła Starostwo Powiatowe  w Wieruszowie i złożyła wizytę staroście wieruszowskiemu Andrzejowi Szymankowi.

Tegoroczni wolontariusze podarowali staroście specjalnie przygotowany plakat, który przedstawia ich osoby wraz z krótką charakterystyką państwa, z którego pochodzą.

Zagraniczni społecznicy podczas spotkania poznali zasady funkcjonowania Starostwa Powiatowego oraz specyfikę pracy w poszczególnych wydziałach jednostki. Opowiedzieli również staroście o swoich zajęciach, pasjach i zawodowych planach.

Pobyt wolontariuszy w Głazie odbywa się w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Promocji w Wolontariatu.