• Nabór zgłoszeń do powiatowych kalendarzy przedsięwzięć turystycznych, kulturalnych, sportowych i oświatowych

W związku z trwającymi pracami nad opracowaniem projektu kalendarzy przedsięwzięć o charakterze powiatowym na rok 2019, prosimy o składanie zgłoszeń do kalendarzy powiatowych, zadań o charakterze kulturalnym, sportowym, turystycznym i oświatowym.

Zgłoszenia należy przesłać do dnia 30 października 2018 r.

• LI Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

W miniony czwartek Radni Rady Powiatu Wieruszowskiego obradowali na LI sesji.Radni podjęli uchwałę w sprawie ustalenia regulaminu określającego wysokość oraz szczegółowe warunki przyznawania dodatków: za wysługę lat, motywacyjnego, funkcyjnego i za warunki pracy, za nadgodziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw oraz przyznawania nagród za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze w szkołach i placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Wieruszowski.

Powiat Wieruszowski gościł zagranicznych wolontariuszy

W ubiegły poniedziałek grupa wolontariuszy przebywająca przez ostatnie dwa tygodnie w Domu Wczasów Dziecięcych TPD w Głazie odwiedziła Starostwo Powiatowe  w Wieruszowie i złożyła wizytę staroście wieruszowskiemu Andrzejowi Szymankowi.

Tegoroczni wolontariusze podarowali staroście specjalnie przygotowany plakat, który przedstawia ich osoby wraz z krótką charakterystyką państwa, z którego pochodzą.

Zagraniczni społecznicy podczas spotkania poznali zasady funkcjonowania Starostwa Powiatowego oraz specyfikę pracy w poszczególnych wydziałach jednostki. Opowiedzieli również staroście o swoich zajęciach, pasjach i zawodowych planach.

Pobyt wolontariuszy w Głazie odbywa się w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Promocji w Wolontariatu.