• Powiatowy Konkurs Plastyczny i Fotograficzny

W Gminnym Ośrodku Kultury w Galewicach odbyło się uroczyste podsumowanie XIX  Powiatowego Konkursu Plastycznego i Fotograficznego „KRAJOBRAZ  POWIATU  WIERUSZOWSKIEGO ”.

• Zawiadomienie

Zarząd Powiatu Wieruszowskiego zawiadamia, że:

1. W dniu 17 grudnia 2018 r. w siedzibie Starostwa powiatowego w Wieruszowie odbył się przetarg nieograniczony ustny.

2. Przedmiotem przetargu był garaż nr 10, usytuowany na działce nr 147, położonej w Wieruszowie.

3. Liczba osób dopuszczonych – jedna , niedopuszczonych- brak,

4. Cena wywoławcza czynszu – 83,00 zł + należny podatek VAT, najwyższa cena osiągnięta w przetargu 84,00 zł  + należny podatek VAT

5. Nabywcą nieruchomości został Pan Ryszard Waldemar Skulski

Powiat Wieruszowski gościł zagranicznych wolontariuszy

W ubiegły poniedziałek grupa wolontariuszy przebywająca przez ostatnie dwa tygodnie w Domu Wczasów Dziecięcych TPD w Głazie odwiedziła Starostwo Powiatowe  w Wieruszowie i złożyła wizytę staroście wieruszowskiemu Andrzejowi Szymankowi.

Tegoroczni wolontariusze podarowali staroście specjalnie przygotowany plakat, który przedstawia ich osoby wraz z krótką charakterystyką państwa, z którego pochodzą.

Zagraniczni społecznicy podczas spotkania poznali zasady funkcjonowania Starostwa Powiatowego oraz specyfikę pracy w poszczególnych wydziałach jednostki. Opowiedzieli również staroście o swoich zajęciach, pasjach i zawodowych planach.

Pobyt wolontariuszy w Głazie odbywa się w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Promocji w Wolontariatu.