• Informacja

W okresie od 01.07.2018 do 31.08.2018 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 700 do 1500

• KOMUNIKAT w sprawie spalania odpadów w piecach

Spalanie odpadów, w szczególności: odpadów z tworzyw sztucznych, odpadów płyt wiórowych oraz opakowań po środkach ochrony roślin, poza instalacjami do tego celu przeznaczonymi, dla których prowadzący te instalacje posiada wymagane pozwolenia, jest zabronione. Wynika to z art. 155 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (tekst jednolity: Dz. U. z 2018 r., poz. 992 ze zm.), który stanowi, że termiczne przekształcanie odpadów prowadzi się w spalarniach odpadów lub we współspalarniach odpadów.Takich wymagań nie spełnia jednak piec zainstalowany w gospodarstwie domowym (np. c.o.). Nie wolno zatem spalać odpadów w paleniskach domowych osób fizycznych

Powiat Wieruszowski na Mixerze Regionalnym

Tradycyjnie już Powiat Wieruszowski uczestniczył w corocznie organizowanym jarmarku województwa łódzkiego – Mixer Regionalny 2017. 14. edycja wydarzenia odbyła się w minioną sobotę (2 września br.), ponownie na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi.

Na reprezentacyjnym deptaku powiaty, gminy, miasta oraz inne podmioty działające na terenie województwa łódzkiego eksponowały stoiska z zakresy kultury, nauki, turystyki, zdrowia, ochrony przyrody i gospodarki.

Powiat Wieruszowski podczas imprezy prezentował przede wszystkim produkt turystyczny pn. ,,Wieruszowski Powiat z Mapą i Kompasem’’, który nieustannie wzbogaca się o nowe trasy, co jest fenomenem w skali ogólnopolskiej!

Szczególną atrakcją stoiska był udział Koła Gospodyń Wiejskich z Mieleszyna, które oferowały swój kluczowy produkt – pierogi ziemniaczano-serowe, cieszące się dużym zainteresowaniem wśród uczestników jarmarku.

Promocja Powiatu Wieruszowskiego podczas tegorocznego Mixera była dodatkowo urozmaicona poprzez udział Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej Wieruszów, która w trakcie koncertu zaprezentowała zgromadzonym swoje muzyczne, zasługujące na uznanie umiejętności.

Stoisko na ,,Mixerze Regionalnym’’ wystawiła również Gmina Lututów, którą promował Wacław Zabłocki poprzez przedstawienie własnej twórczości – rzeźb oraz rękodzieła artystycznego.