Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Z mapą i kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • Informacja

   W okresie od 01.07.2018 do 31.08.2018 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 700 do 1500

   Wydział Komunikacji i Dróg od godziny 7 00 - 14 45

  • Zarząd Powiatu Wieruszowskiego ogłasza XV edycję konkursu o Nagrodę Gospodarczą Powiatu Wieruszowskiego „Markowy Produkt Powiatu Wieruszowskiego”

   Nagroda ma charakter honorowy. Jej celem jest wyróżnienie i promowanie najlepszych produktów i usług firm z terenu Powiatu Wieruszowskiego, które ze względu na swoją jakość, innowacyjność oraz walory użytkowe i estetyczne mogą być wizytówką gospodarczą Powiatu Wieruszowskiego. Preferowane będą produkty lub usługi, które można utożsamiać z powiatem, których wyjątkowe walory mają szansę stać się charakterystycznymi dla Powiatu Wieruszowskiego.

Powiat wieruszowski przyjazny rodzinie

W dniu 19.05 br. w Łódzkim Domu Kultury odbyły się IX Wojewódzkie Odchody Dnia Rodziny, podczas których ogłoszono wyniki konkursu „Województwo Łódzkie Przyjazne Rodzinie” o nagrodę Marszałka Województwa Łódzkiego.

 

Powiat Wieruszowski otrzymał II nagrodę w kategorii „Samorząd Przyjazny Rodzinie”.

Statuetkę oraz prawo do posługiwania się tytułem „Samorząd przyjazny rodzinie w województwie łódzkim” dla powiatu wieruszowskiego odebrał obecny na uroczystości starosta wieruszowski Andrzej Szymanek oraz kierownik PCPR w Wieruszowie Elżbieta Ochocka.


Do powyższego konkursu Powiat zgłosił Projekt realizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wieruszowie pn. „Wzmocnienie pieczy zastępczej w powiecie wieruszowskim”. W projekcie bierze udział 50 osób w tym 32 dzieci i 18 dorosłych. Rodziny zastępcze w ramach Projektu mają możliwość korzystania ze specjalistycznego wsparcia takiego jak:

- grupowe poradnictwo prawne,

- warsztaty z zakresu rozwoju umiejętności w komunikowaniu się i społecznych,

- wyjazdowy obóz socjoterapeutyczny,

- Grupa Wsparcia,

- warsztaty z zakresu podniesienia kompetencji wychowawczych – „Szkoła dla rodziców i wychowawców”,

- warsztaty profilaktyczno – rozwojowe dla dzieci i młodzieży w okresie dojrzewania,

- warsztaty w zakresie profilaktyki i konsekwencji uzależnień,

- warsztaty w zakresie rozwoju seksualnego dziecka.

 

 

Zdjęcia: http://www.rcpslodz.pl

Script logo StudioStrona.pl