• Ogłoszenie o II przetargu ustnym ograniczonym na sprzedaż nieruchomości niezabudowanej, położonej w miejscowości Lututów

Zarząd Powiatu Wieruszowskiego  działając na podstawie z ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r.  o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity: Dz. U.  z 2018 r. poz. 2204, ze zm.) oraz rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004 r. w sprawie sposobu  i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie  nieruchomości (Dz. U. z  2014 r. poz. 1490) ogłasza II przetarg ustny ograniczony  na sprzedaż nieruchomości niezabudowanej, położonej w miejscowości Lututów, obręb Lututów, gm. Lututów, oznaczonej jako działka nr 55, o powierzchni 10,8700 ha

• Bardzo dobry występ zawodników UMLKS START Wieruszów w Halowych Mistrzostwach Polski U 18 i U 20 w Toruniu

W dniu 07- 09 lutego br. w Hali Arena w Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów U18 i U 20.

W zawodach wzięło udział dwóch zawodników Uczniowskiego Międzyszkolnego Ludowego Klubu  Sportowego  START w Wieruszowie - Krzysztof Kędzia i Jakub Szczepaniak. Zawodnicy startowali w dwóch kategoriach wiekowych – trzech konkurencjach.

Powiat Wieruszowski świętował szczególne jubileusze

Miniona sobota była dla Powiatu Wieruszowskiego dniem wyjątkowo uroczystym. 6. października upamiętniono dwie szczególne rocznice: 100-lecie Niepodległości Polski oraz 20-lecie Samorządu Powiatowego.

Obchody rozpoczęła uroczystość poświęcona wręczeniu sztandaru Zarządowi Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej, w której licznie uczestniczyli strażacy ochotnicy z terenu powiatu wieruszowskiego

Po mszy św. w Klasztorze Ojców Paulinów w Wieruszowie zebrani przemaszerowali na wieruszowski Rynek, gdzie odbyły się główne uroczystości związane z wręczeniem sztandaru, jak również przyznanie odznaczeń i wyróżnień dla najbardziej zasłużonych strażaków.

Równie uroczyste obchody w godzinach popołudniowych odbyły się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie. Ich oficjalnego otwarcia dokonał starosta wieruszowski Andrzej Szymanek.

W wydarzeniu uczestniczył gość specjalny – Janusz Tomaszewski, wiceprezes Rady Ministrów w latach 1997–1999, który przybliżył zebranym gościom rys historyczny powstania powiatu wieruszowskiego.

Sobotnie obchody były okazją do wręczenia wyróżnień dla pracowników z 20-letnim stażem pracy w Powiecie Wieruszowskim: Starostwa Powiatowego w Wieruszowie oraz powiatowych jednostek.

W trakcie uroczystości zostały również przyznane tytuły: ,,Zasłużony dla Powiatu Wieruszowskiego’’. Zgodnie z uchwałą Rady Powiatu Wieruszowskiego zaszczytny tytuł otrzymali: Waldemar Kopacki, Henryk Ratajski, Piotr Morta, Longin Słowikowski, Lucyna Skupień, Adam Śliwakowski, Bożena Waligóra oraz Eugeniusz Toruński.

Reprezentant Związku Powiatów Polskich Rudolf Borusiewicz wyróżnił zaszczytnym tytułem starosty 20-lecia starostę wieruszowskiego Andrzeja Szymanka oraz tytułem przewodniczącego 20-lecia – Przewodniczącego Rady Powiatu Wieruszowskiego Andrzeja Żórawia.

Podczas powiatowych uroczystości uhonorowano również sołtysów z terenu powiatu wieruszowskiego. W imieniu Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia symboliczne medale sołtysom wręczyła Jolanta Zięba-Gzik - Członek Zarządu Województwa Łódzkiego.

Z okazji jubileuszu 20-lecia Samorządu Powiatowego w trakcie gali wyemitowano film pn. ,,Mój Powiat Wieruszowski’’, zrealizowany przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Wieruszowie wraz z opiekunem mgr Andżeliką Kretowicz.

Wydarzenia dopełniła część artystyczna w wykonaniu Wrocławskiego Chóru "Cantiamo Tutto", pod  dyrekcją Sebastiana Sikory. Występ muzycznej grupy składał się z dwóch koncertów – o charakterze patriotycznym oraz rozrywkowym, zaprezentowanym po oficjalnej części obchodów.