• Powiatowy Konkurs Plastyczny i Fotograficzny

W Gminnym Ośrodku Kultury w Galewicach odbyło się uroczyste podsumowanie XIX  Powiatowego Konkursu Plastycznego i Fotograficznego „KRAJOBRAZ  POWIATU  WIERUSZOWSKIEGO ”.

• Zawiadomienie

Zarząd Powiatu Wieruszowskiego zawiadamia, że:

1. W dniu 17 grudnia 2018 r. w siedzibie Starostwa powiatowego w Wieruszowie odbył się przetarg nieograniczony ustny.

2. Przedmiotem przetargu był garaż nr 10, usytuowany na działce nr 147, położonej w Wieruszowie.

3. Liczba osób dopuszczonych – jedna , niedopuszczonych- brak,

4. Cena wywoławcza czynszu – 83,00 zł + należny podatek VAT, najwyższa cena osiągnięta w przetargu 84,00 zł  + należny podatek VAT

5. Nabywcą nieruchomości został Pan Ryszard Waldemar Skulski

Powiat Wieruszowski świętował szczególne jubileusze

Miniona sobota była dla Powiatu Wieruszowskiego dniem wyjątkowo uroczystym. 6. października upamiętniono dwie szczególne rocznice: 100-lecie Niepodległości Polski oraz 20-lecie Samorządu Powiatowego.

Obchody rozpoczęła uroczystość poświęcona wręczeniu sztandaru Zarządowi Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej, w której licznie uczestniczyli strażacy ochotnicy z terenu powiatu wieruszowskiego

Po mszy św. w Klasztorze Ojców Paulinów w Wieruszowie zebrani przemaszerowali na wieruszowski Rynek, gdzie odbyły się główne uroczystości związane z wręczeniem sztandaru, jak również przyznanie odznaczeń i wyróżnień dla najbardziej zasłużonych strażaków.

Równie uroczyste obchody w godzinach popołudniowych odbyły się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie. Ich oficjalnego otwarcia dokonał starosta wieruszowski Andrzej Szymanek.

W wydarzeniu uczestniczył gość specjalny – Janusz Tomaszewski, wiceprezes Rady Ministrów w latach 1997–1999, który przybliżył zebranym gościom rys historyczny powstania powiatu wieruszowskiego.

Sobotnie obchody były okazją do wręczenia wyróżnień dla pracowników z 20-letnim stażem pracy w Powiecie Wieruszowskim: Starostwa Powiatowego w Wieruszowie oraz powiatowych jednostek.

W trakcie uroczystości zostały również przyznane tytuły: ,,Zasłużony dla Powiatu Wieruszowskiego’’. Zgodnie z uchwałą Rady Powiatu Wieruszowskiego zaszczytny tytuł otrzymali: Waldemar Kopacki, Henryk Ratajski, Piotr Morta, Longin Słowikowski, Lucyna Skupień, Adam Śliwakowski, Bożena Waligóra oraz Eugeniusz Toruński.

Reprezentant Związku Powiatów Polskich Rudolf Borusiewicz wyróżnił zaszczytnym tytułem starosty 20-lecia starostę wieruszowskiego Andrzeja Szymanka oraz tytułem przewodniczącego 20-lecia – Przewodniczącego Rady Powiatu Wieruszowskiego Andrzeja Żórawia.

Podczas powiatowych uroczystości uhonorowano również sołtysów z terenu powiatu wieruszowskiego. W imieniu Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia symboliczne medale sołtysom wręczyła Jolanta Zięba-Gzik - Członek Zarządu Województwa Łódzkiego.

Z okazji jubileuszu 20-lecia Samorządu Powiatowego w trakcie gali wyemitowano film pn. ,,Mój Powiat Wieruszowski’’, zrealizowany przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Wieruszowie wraz z opiekunem mgr Andżeliką Kretowicz.

Wydarzenia dopełniła część artystyczna w wykonaniu Wrocławskiego Chóru "Cantiamo Tutto", pod  dyrekcją Sebastiana Sikory. Występ muzycznej grupy składał się z dwóch koncertów – o charakterze patriotycznym oraz rozrywkowym, zaprezentowanym po oficjalnej części obchodów.