• Nabór zgłoszeń do powiatowych kalendarzy przedsięwzięć turystycznych, kulturalnych, sportowych i oświatowych

W związku z trwającymi pracami nad opracowaniem projektu kalendarzy przedsięwzięć o charakterze powiatowym na rok 2019, prosimy o składanie zgłoszeń do kalendarzy powiatowych, zadań o charakterze kulturalnym, sportowym, turystycznym i oświatowym.

Zgłoszenia należy przesłać do dnia 30 października 2018 r.

• LI Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

W miniony czwartek Radni Rady Powiatu Wieruszowskiego obradowali na LI sesji.Radni podjęli uchwałę w sprawie ustalenia regulaminu określającego wysokość oraz szczegółowe warunki przyznawania dodatków: za wysługę lat, motywacyjnego, funkcyjnego i za warunki pracy, za nadgodziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw oraz przyznawania nagród za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze w szkołach i placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Wieruszowski.

Powiat Wieruszowski świętował szczególne jubileusze

Miniona sobota była dla Powiatu Wieruszowskiego dniem wyjątkowo uroczystym. 6. października upamiętniono dwie szczególne rocznice: 100-lecie Niepodległości Polski oraz 20-lecie Samorządu Powiatowego.

Obchody rozpoczęła uroczystość poświęcona wręczeniu sztandaru Zarządowi Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej, w której licznie uczestniczyli strażacy ochotnicy z terenu powiatu wieruszowskiego

Po mszy św. w Klasztorze Ojców Paulinów w Wieruszowie zebrani przemaszerowali na wieruszowski Rynek, gdzie odbyły się główne uroczystości związane z wręczeniem sztandaru, jak również przyznanie odznaczeń i wyróżnień dla najbardziej zasłużonych strażaków.

Równie uroczyste obchody w godzinach popołudniowych odbyły się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie. Ich oficjalnego otwarcia dokonał starosta wieruszowski Andrzej Szymanek.

W wydarzeniu uczestniczył gość specjalny – Janusz Tomaszewski, wiceprezes Rady Ministrów w latach 1997–1999, który przybliżył zebranym gościom rys historyczny powstania powiatu wieruszowskiego.

Sobotnie obchody były okazją do wręczenia wyróżnień dla pracowników z 20-letnim stażem pracy w Powiecie Wieruszowskim: Starostwa Powiatowego w Wieruszowie oraz powiatowych jednostek.

W trakcie uroczystości zostały również przyznane tytuły: ,,Zasłużony dla Powiatu Wieruszowskiego’’. Zgodnie z uchwałą Rady Powiatu Wieruszowskiego zaszczytny tytuł otrzymali: Waldemar Kopacki, Henryk Ratajski, Piotr Morta, Longin Słowikowski, Lucyna Skupień, Adam Śliwakowski, Bożena Waligóra oraz Eugeniusz Toruński.

Reprezentant Związku Powiatów Polskich Rudolf Borusiewicz wyróżnił zaszczytnym tytułem starosty 20-lecia starostę wieruszowskiego Andrzeja Szymanka oraz tytułem przewodniczącego 20-lecia – Przewodniczącego Rady Powiatu Wieruszowskiego Andrzeja Żórawia.

Podczas powiatowych uroczystości uhonorowano również sołtysów z terenu powiatu wieruszowskiego. W imieniu Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia symboliczne medale sołtysom wręczyła Jolanta Zięba-Gzik - Członek Zarządu Województwa Łódzkiego.

Z okazji jubileuszu 20-lecia Samorządu Powiatowego w trakcie gali wyemitowano film pn. ,,Mój Powiat Wieruszowski’’, zrealizowany przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Wieruszowie wraz z opiekunem mgr Andżeliką Kretowicz.

Wydarzenia dopełniła część artystyczna w wykonaniu Wrocławskiego Chóru "Cantiamo Tutto", pod  dyrekcją Sebastiana Sikory. Występ muzycznej grupy składał się z dwóch koncertów – o charakterze patriotycznym oraz rozrywkowym, zaprezentowanym po oficjalnej części obchodów.