Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Z mapą i kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • Informacja

   W okresie od 01.07.2018 do 31.08.2018 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 700 do 1500

  • Komunikat V - ćwiczenia obronne

   Komunikat V

   (Ćwiczenia)

   O godz. 14.30 zakończyło się powiatowe ćwiczenie obronne „Osiąganie wyższych stanów gotowości obronnej oraz realizacja przedsięwzięć wynikających z planów operacyjnych funkcjonowania powiatu i gmin w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny oraz w czasie wystąpienia sytuacji kryzysowych na terenie powiatu wieruszowskiego” pod kryptonimem „EWE”.

   Odbyło się wstępne podsumowanie ćwiczenia. W podsumowaniu brali udział przedstawiciele jst powiatu wieruszowskiego oraz służby, inspekcje i straże. Został przeanalizowany przebieg ćwiczeń.

   Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w realizacje ćwiczenia.   Podziękowania należą się naszym mieszkańcom, którzy poważnie potraktowali ćwiczenia.   Dziękujemy lokalnym mediom za rzeczowy przekaz informacji.

   W późniejszym terminie po analizie wszystkich informacji nastąpi kompleksowa ocena ćwiczenia oraz wskazanie osobom odpowiedzialnym dobrych jak i słabych stron w sytuacji zagrożenia terrorystycznego, w systemie pozamilitarnych działań obronnych na terenie powiatu wieruszowskiego.

   Rzecznik prasowy ćwiczenia

   Stefan Pietras

Powiatowa Biesiada Folklorystyczna

W ubiegłą sobotę (21 października br.) w Gminnym Ośrodku Kultury w Lututowie odbyła się Powiatowa Biesiada Folklorystyczna pn. ,,Co nam w duszy gra’’. Wydarzenie zostało połączone z jubileuszem 30-lecia Kapeli ,,Lututowianie’’.

W muzycznym święcie uczestniczył starosta wieruszowski Andrzej Szymanek, który podziękował kapelom za działalność oraz zaangażowanie, życząc wytrwałości, sukcesów oraz wszelkiej pomyślności. Starosta wręczył również na ręce kierowników zespołów nagrody za całokształt pracy na rzecz lokalnego środowiska i regionu, ufundowane przez Powiat Wieruszowski.

Podczas biesiady zaprezentowały się przede wszystkim zespoły z terenu powiatu wieruszowskiego. Wydarzenie zostało uświetnione gościnnymi występami zaproszonych kapel.

Script logo StudioStrona.pl