Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
  • Z mapą i kompasem

  • Zapraszamy na strony gmin powiatu

    Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki  Gmina Wieruszów

     

  • Z ostatniej chwili...

Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych „ Piękna Niepodległa”

Gminna Biblioteka Publiczna w Lututowie  po raz czwarty  zorganizowała Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych „ Piękna Niepodległa” w ramach Kalendarza Imprez Powiatu Wieruszowskiego na 2019 r.  współfinansowanego przez Powiat Wieruszowski. Konkurs był adresowany  do dzieci i młodzieży z terenu powiatu wieruszowskiego. Celem przeglądu było wzbudzenie patriotyzmu w najmłodszym pokoleniu, kształtowania poczucia tożsamości narodowej, regionalnej i przywiązania do rodzimej ziemi, kształtując postawy patriotyzmu i szacunku do Ojczyzny. 4 listopada br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Lututowie odbyło się przesłuchanie 33 uczestników, którzy zgłosili się do konkursu.

Występ laureatów konkursu oraz rozdanie nagród odbędzie się 11 listopada (godz. 10:30) w trakcie obchodów 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę  organizowanej przez Gminę Lututów.

 

Lista nagrodzonych uczestników konkursu:

KATEGORIA KLAS I-III

I MIEJSCE  –  Maria Bak Szkoła Podstawowa w Lututowie

II MIEJSCE  –  Wiktoria Sobczak Szkoła Podstawowa nr 2 w Wieruszowie

III MIEJSCE – Antonina Kosatka  Szkoła Podstawowa im Bohaterów Września 1939r w  Czastarach 

WYRÓŹNIENIE – Maja Szkudlarek Szkoła Podstawowa nr 2 Wieruszowie

WYRÓŹNIENIE – Lena Matynia  Szkoła Podstawowa w Lututowie

KATEGORIA KLAS IV – VI

I MIEJSCE  – Gabriela Grzesiak KSP SPSK im. Św Jana Pawła II w Chojnach

II MIEJSCE  – Beata Bieda Szkoła Podstawowa  nr 1 im. J .Korczaka w Wieruszowie

III MIEJSCE  –  Alicja Wojtuń  KSP SPSK im. Św Jana Pawła II w Chojnach

WYRÓŻNIENIE -  Natalia Smiatacz Szkoła Podstawowa  nr 2 Wieruszowie

WYRÓŻNIENIE -  Oliwia Szczepańska KSP SPSK im. Św Jana Pawła II w Chojnach

KATEGORIA  KLAS VII – VIII

I MIEJSCE  – Karolina Pluskota  Szkoła Podstawowa im Bohaterów Września 1939r w  Czastarach 

II MIEJSCE  – Oliwia Łuczak  Szkoła Podstawowa w Lututowie

III MIEJSCE – Ewa Wabnic Szkoła Podstawowa im. KOP w Bolesławcu

WYRÓŻNIENIE – Jagoda Ochocka Szkoła Podstawowa im Bohaterów Września 1939r w  Czastarach 

WYRÓŻNIENIE – Zuzanna Wardęga Szkoła Podstawowa w Lututowie.

 

Script logo StudioStrona.pl