• koronawirus informacje

• Informacja o zmianie czasu pracy Starostwa Powiatowego w Wieruszowie w okresie letnim

W okresie od 1 lipca 2020r. do 31 sierpnia 2020r. Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 700 do 1500. Obsługa interesantów w Wydziale Komunikacji i Dróg od 715 do 1430. Obsługa interesantów odbywać się będzie zgodnie Zarządzeniem nr 10/2020 Starosty Wieruszowskiego z dnia 5 czerwca 2020r. w sprawie organizacji pracy w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie.

• Informacja

W dniu 14 sierpnia 2020 r. (piątek) Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie nieczynne.

Dyrektorzy

Szkół Podstawowych,

Szkół Gimnazjalnych

Szkół Ponadgimnazjalnych

z terenu Powiatu Wieruszowskiego

Jak ważna jest ochrona środowiska, w którym żyjemy nie ma potrzeby nikogo przekonywać. Dlatego Powiat Wieruszowski, corocznie w ramach swoich możliwości finansowych, realizuje zadania z zakresu edukacji ekologicznej. Naszym zdaniem najlepszym i najefektywniejszym sposobem na ochronę środowiska jest edukowanie mieszkańców, a w szczególności dzieci i młodzieży poprzez różne formy dotarcia do nich.

Powiat Wieruszowski otrzymał dofinansowanie ze środków WFOŚiGW w Łodzi na zadanie pn. Program edukacji ekologicznej dla Powiatu Wieruszowskiego „Z EKOLOGIĄ NA TY” – II edycja. Zadanie realizowane będzie w okresie od 01.04.2013 r. do 30.11.2013 r. Zadanie objęte wnioskiem zostanie zrealizowane przy pomocy środków finansowych Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.