• koronawirus informacje

• Informacja o zmianie czasu pracy Starostwa Powiatowego w Wieruszowie w okresie letnim

W okresie od 1 lipca 2020r. do 31 sierpnia 2020r. Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 700 do 1500. Obsługa interesantów w Wydziale Komunikacji i Dróg od 715 do 1430. Obsługa interesantów odbywać się będzie zgodnie Zarządzeniem nr 10/2020 Starosty Wieruszowskiego z dnia 5 czerwca 2020r. w sprawie organizacji pracy w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie.

• Informacja

W dniu 14 sierpnia 2020 r. (piątek) Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie nieczynne.

Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich ,,Zdalna szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego''

Powiat Wieruszowski uzyskał dofinansowanie w kwocie 69.984,54 zł w ramach Konkursu Grantowego Zdalna Szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego ogłoszonego przez Ministerstwo Cyfryzacji - Centrum Projektów Polska Cyfrowa - Program Operacyjny Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa nr I ,,Powszechny dostęp do szybkiego Internetu'', działanie 1.1: ,,Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach'', projektu grantowego pn. Zdalna Szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego.

Projekt obejmuje zakup 29 komputerów przenośnych typu laptop wraz z oprogramowaniem użytkowym OFFICE 2019 EDU dla szkół ponadpodstawowych.