Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Wieruszowski Powiat z Mapą i Kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

  Rada Powiatu

 • Z ostatniej chwili...
  • 3748

   Informacja

   Informujemy, że codziennie w godzinach 11.00-11.15 nastąpi przerwa w obsłudze interesantów, z uwagi na konieczność dezynfekcji pomieszczeń. Za utrudnienia przepraszamy.

  • 3745

   Urząd wznawia bezpośrednią obsługę interesantów

   Na podstawie art. 34 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (tekst jednolity: Dz.U. z 2020 r. poz. 920), zarządzam, co następuje:

   § 1. 1. Od dnia 1 października 2020 roku wznawia się w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie, zwanym dalej Urzędem, bezpośrednią obsługę interesantów.
   2. Dopuszczalna liczba interesantów przebywających, w tym samym czasie, w jednym pomieszczeniu nie może być większa niż 1 osoba na jedno stanowisko obsługi, z wyłączeniem osób realizujących zadania w zakresie obsługi interesantów.

   § 2. 1. Z uwagi na konieczność zachowania obowiązujących rygorów sanitarnych, mających na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się choroby zakaźnej COVID-19 wywołanej wirusem SARS-CoV-2 obsługa klienta odbywać się będzie z zachowaniem wymogów sanitarnych oraz zapewnieniem bezpieczeństwa pracowników i klientów.
   2. Wszystkie osoby na terenie Urzędu zobowiązane są do:
   1) zakrywania ust i nosa przy pomocy: maseczki lub przyłbicy lub odzieży;
   2) dezynfekcji rąk po wejściu do budynku Urzędu, w którym dostępny jest dozownik z płynem do dezynfekcji;
   3) zachowania dystansu co najmniej 1,5 metra od innych osób.

   § 3. W celu załatwienia spraw realizowanych przez Urząd nadal zaleca się kontakt telefoniczny, poprzez pocztę elektroniczną oraz e-PUAP, zgodnie z wykazem udostępnionym w Biuletynie Informacji Publicznej.

   § 4. Traci moc Zarządzenie Nr 10/2020 Starosty Wieruszowskiego z dnia 5 czerwca 2020 r. w sprawie organizacji pracy w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie.

   § 5. Wykonanie zarządzenia powierzam Sekretarzowi Powiatu.

   § 6. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podjęcia.

 • bip1

 • epuap

 • pomoc prawna

Relacje postartowe WKK Pfleiderer Wieruszów

Sobota, 3 października 2020 r. godz. 9⁰⁰ to start w Pucharze Świata juniorki Patrycji Zawierta w barwach reprezentacji Polski w Nove Mesto na Moravie Czechy.

Zajmuje 11. lokatę, to bardzo dobry wynik, cieszymy się niezmiernie. Po zakończonych zawodach wraz z kadrą udają się do Austrii, gdzie w miejscowości Leogang już w czwartek 8,10, odbędą się Mistrzostwa Świata MTB XCO. Będziemy trzymać kciuki .

 

Również w sobotę start tym razem na Bike Maratonie w Świeradowie Zdroju. Tym razem meldujemy się większą ekipą i odnosimy zwycięstwo jako drużyna, co jest wynikiem oczywiście indywidualnych bardzo dobrych startów młodzieży. Drużynowo m1🥇🏆

 

Magdalena Zawierta m1🥇 Izabela Gaj m2🥈 Michał Froń m2🥈 Szymon Gaj m5, Michał Malarz m6, Bartosz Sułot m10 dystans Mega.

 

Dawid Łysek nie ukończył z powodu kraksy, lecz szybkie opatrzenie ran i regeneracja w PENSJONAT RAAD na Uroczysku wraz z Michałem i Magdą pozwoliły na start w pierwszym w tym roku wyścigu przełajowym, który odbył się w Bolesławcu. Na swój pierwszy start w sezonie przełajowym jako junior młodszy ruszyli chłopacy. Po niezbyt udanym początku i stopniowym odrabianiu strat, do czołówki wyścigu Michałowi udaje się zająć m16 a Dawidowi m24 . Kolejny start to elity, gdzie w wyścigu kobiet na jeden gwizdek startują orliczki i elita i tam jako pierwsza orliczka przyjeżdża Magdalena Zawierta, jako trzecia w elicie. To też przeskok w kategorii, tym razem już nie juniorka. Ogromnie gratulujemy każdemu osiągniętych wyników. Tym bardziej na duże uznane zasługują nasi kolarze, którzy startowali dwa wyścigi w ten weekend - Brawo👏👏👏

 

Wyjazdy zrealizowane w ramach współpracy z Gminą Wieruszów i projektu „ Szkolimy młodych kolarzy”.

 

 

WKK Pfleiderer Wieruszów

 

 • fotogaleria
 • fotogaleria
Script logo StudioStrona.pl