• Informacja

W okresie od 01.07.2018 do 31.08.2018 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 700 do 1500

Wydział Komunikacji i Dróg od godziny 7 00 - 14 45

• Zarząd Powiatu Wieruszowskiego ogłasza XV edycję konkursu o Nagrodę Gospodarczą Powiatu Wieruszowskiego „Markowy Produkt Powiatu Wieruszowskiego”

Nagroda ma charakter honorowy. Jej celem jest wyróżnienie i promowanie najlepszych produktów i usług firm z terenu Powiatu Wieruszowskiego, które ze względu na swoją jakość, innowacyjność oraz walory użytkowe i estetyczne mogą być wizytówką gospodarczą Powiatu Wieruszowskiego. Preferowane będą produkty lub usługi, które można utożsamiać z powiatem, których wyjątkowe walory mają szansę stać się charakterystycznymi dla Powiatu Wieruszowskiego.

Remont drogi Klatka – Parcice – Chorobel

Przekazujemy dobre wieści dla mieszkańców powiatu wieruszowskiego, szczególnie tych poruszających się drogą na odcinku Klatka – Parcie. W miniony czwartek sfinalizowano wcześniejsze starania dotyczące remontu drogi powiatowej nr 4507 E Klatka – Parcice – Chorobel. Starosta wieruszowski Andrzej Szymanek oraz wicestarosta Mirosław Urbaś podpisali umowy na wykonanie przebudowy drogi w określonych w dokumencie odcinkach oraz umowę dotyczącą pełnienia nadzoru inwestorskiego nad prowadzonymi robotami .

Zakres remontowanego odcinka wynosić będzie: 8,538 km.
Wartość zadania wynosi: 8.881.081,28 zł.
Przebudowa ww. drogi potrwa do początku października bieżącego roku.
Wykonawcą robót wyłonionym w przetargu będzie Przedsiębiorstwo Usługowo – Handlowe ,,DOMAX’’ Arkadiusz Mika.