Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Z mapą i kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • Dla Prezydenta Adamowicza, przeciw nienawiści

   Wieruszów także nie jest obojętny wobec tego, co wydarzyło się w Gdańsku, 13 stycznia 2019 roku o godzinie 20.00, a także wobec tego, co wybrzmiewało wcześniej w bardzo złych słowach.

   W związku z wyznaczoną datą pogrzebu Prezydenta Pawła Adamowicza, z inicjatywy Starostwa Powiatowego i Urzędu Gminy, właśnie w ten dzień - 19 stycznia br. o godz. 12:00 na wieruszowskim rynku, równocześnie z rozpoczęciem uroczystości pogrzebowych, wybrzmią dwa utwory: „Sound of Silence” i „Modlitwa o wschodzie słońca”.

   Niech to będzie krótkie, ale jednoznaczne spotkanie tych, którzy chcą uczcić pamięć zamordowanego Prezydenta i tych, którzy nie zgadzają się na język pogardy. W specjalnie wyznaczonym miejscu, przed portretem Pawła Adamowicza będzie można ustawić przyniesione znicze.

   Pamiętajmy, że spotkanie będzie też wsparciem dla fantastycznej inicjatywy jaką jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i dla jej twórcy – Jurka Owsiaka. Spotkajmy się i bądźmy razem.

  • Starosta wieruszowski na Konwencie Powiatów Województwa Łódzkiego

   W miniony wtorek starosta wieruszowski Andrzej Szymanek reprezentował Powiat Wieruszowski podczas Konwentu Powiatu Województwa Łódzkiego. Spotkanie samorządów z regionu odbyło się 15 stycznia br. w Starostwie Powiatu Piotrkowskiego.

    

Rozpoczęliśmy akcję ,,Tu jest bezpiecznie! Powiat Wieruszowski’’

Z końcem września rozpoczęliśmy już VII edycję cyklicznej akcji edukacyjnej realizowanej przez Starostwo Powiatowe w Wieruszowie przy współudziale Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie.

Wzorem lat ubiegłych akcja ma na celu edukację pierwszoklasistów szkół podstawowych w zakresie bezpiecznego poruszania się po drodze oraz promowanie noszenia elementów odblaskowych. W szkołach odbędą się spotkania prowadzone przez przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie - asp. sztab. Damiana Pawlaka, który przekaże dzieciom zasady dotyczące bezpiecznego poruszania się po drodze. Do tegorocznej edycji, jak i w ubiegłym roku, przyłączyła się Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Wieruszowie. Pracownik  KRUS Marcin Błażejewski uświadomi pierwszoklasistów, jakich reguł przestrzegać, przebywając na terenie gospodarstw rolnych.

W ramach akcji dzieci zostaną zaopatrzone w szelki odblaskowe, ufundowane przez Powiat Wieruszowski.

 

W VII edycji akcji ,,Tu jest bezpiecznie! Powiat Wieruszowski’’ uczestniczą wszystkie szkoły podstawowe powiatu wieruszowskiego (30 szkół) – 431 uczniów.

 

Pierwsze spotkania odbyły się 30 oraz 31 października br. w szkołach gminy Bolesławiec oraz gminy Łubnice. Akcja potrwa do końca listopada.

Script logo StudioStrona.pl