Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Z mapą i kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • Ogłoszenie Zarządu Powiatu Wieruszowskiego

   Zarząd Powiatu Wieruszowskiego informuje, że w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wieruszowie przy ul. Rynek 1-7, w dniu 7 listopada 2018 r. został podany do publicznej wiadomości poprzez wywieszenie na tablicy ogłoszeń na okres 21 dni, wykaz nieruchomości – garażu blaszanego, oznaczonego nr 11, położonego w Wieruszowie, przy ul. Waryńskiego 15,  przeznaczonego do wynajmu na czas nieoznaczony w trybie przetargu ustnego nieograniczonego, zgodnie z uchwałą Zarządu Powiatu Wieruszowskiego
   Nr  478/2018 z dnia   7 listopada 2018 r.

  • Nowe pakiety rozwojowe dla grup nieformalnych i organizacji pozarządowych

   Centrum OPUS w ramach działań Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej rozpoczyna nabór podmiotów, które chciałyby skorzystać z pakietów rozwojowych.

Rozpoczęliśmy akcję ,,Tu jest bezpiecznie! Powiat Wieruszowski’’

Z końcem września rozpoczęliśmy już VII edycję cyklicznej akcji edukacyjnej realizowanej przez Starostwo Powiatowe w Wieruszowie przy współudziale Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie.

Wzorem lat ubiegłych akcja ma na celu edukację pierwszoklasistów szkół podstawowych w zakresie bezpiecznego poruszania się po drodze oraz promowanie noszenia elementów odblaskowych. W szkołach odbędą się spotkania prowadzone przez przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie - asp. sztab. Damiana Pawlaka, który przekaże dzieciom zasady dotyczące bezpiecznego poruszania się po drodze. Do tegorocznej edycji, jak i w ubiegłym roku, przyłączyła się Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Wieruszowie. Pracownik  KRUS Marcin Błażejewski uświadomi pierwszoklasistów, jakich reguł przestrzegać, przebywając na terenie gospodarstw rolnych.

W ramach akcji dzieci zostaną zaopatrzone w szelki odblaskowe, ufundowane przez Powiat Wieruszowski.

 

W VII edycji akcji ,,Tu jest bezpiecznie! Powiat Wieruszowski’’ uczestniczą wszystkie szkoły podstawowe powiatu wieruszowskiego (30 szkół) – 431 uczniów.

 

Pierwsze spotkania odbyły się 30 oraz 31 października br. w szkołach gminy Bolesławiec oraz gminy Łubnice. Akcja potrwa do końca listopada.

Script logo StudioStrona.pl