Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Z mapą i kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • XI edycja konkursu "Polska wieś - dziedzictwo i przyszłość"

   Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa ogłosiła XI edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość.

   Celem konkursu jest promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi.

  • Ogłoszenie Wydziału Geodezji i Kartografii

   Zgodnie z art. 49 kpa Starosta Wieruszowski, wykonujący zadania z zakresu administracji rządowej, informuje, że na tablicy ogłoszeń Starostwa Powiatowego w Wieruszowie, na okres 14 dni zostały wywieszone decyzje Starosty Wieruszowskiego z dnia 20 marca 2019 r. , znak: GN.6821.1.14.2018 oraz GN.6821.1.15.2018 o ograniczeniu sposobu korzystania z nieruchomości oznaczonej jako działka nr 302, 303, 693/1 położonej  w obrębie Pchlice, gm. Sokolniki oraz nieruchomości oznaczonej jako działka nr 402, położonej w miejscowości Gąszcze, w obrębie Brzózki, gmina Galewice.

Rozpoczęliśmy akcję ,,Tu jest bezpiecznie! Powiat Wieruszowski’’

Z końcem września rozpoczęliśmy już VII edycję cyklicznej akcji edukacyjnej realizowanej przez Starostwo Powiatowe w Wieruszowie przy współudziale Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie.

Wzorem lat ubiegłych akcja ma na celu edukację pierwszoklasistów szkół podstawowych w zakresie bezpiecznego poruszania się po drodze oraz promowanie noszenia elementów odblaskowych. W szkołach odbędą się spotkania prowadzone przez przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie - asp. sztab. Damiana Pawlaka, który przekaże dzieciom zasady dotyczące bezpiecznego poruszania się po drodze. Do tegorocznej edycji, jak i w ubiegłym roku, przyłączyła się Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Wieruszowie. Pracownik  KRUS Marcin Błażejewski uświadomi pierwszoklasistów, jakich reguł przestrzegać, przebywając na terenie gospodarstw rolnych.

W ramach akcji dzieci zostaną zaopatrzone w szelki odblaskowe, ufundowane przez Powiat Wieruszowski.

 

W VII edycji akcji ,,Tu jest bezpiecznie! Powiat Wieruszowski’’ uczestniczą wszystkie szkoły podstawowe powiatu wieruszowskiego (30 szkół) – 431 uczniów.

 

Pierwsze spotkania odbyły się 30 oraz 31 października br. w szkołach gminy Bolesławiec oraz gminy Łubnice. Akcja potrwa do końca listopada.

Script logo StudioStrona.pl