• Informacja

W okresie od 01.07.2018 do 31.08.2018 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 700 do 1500

Komunikat V

(Ćwiczenia)

O godz. 14.30 zakończyło się powiatowe ćwiczenie obronne „Osiąganie wyższych stanów gotowości obronnej oraz realizacja przedsięwzięć wynikających z planów operacyjnych funkcjonowania powiatu i gmin w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny oraz w czasie wystąpienia sytuacji kryzysowych na terenie powiatu wieruszowskiego” pod kryptonimem „EWE”.

Odbyło się wstępne podsumowanie ćwiczenia. W podsumowaniu brali udział przedstawiciele jst powiatu wieruszowskiego oraz służby, inspekcje i straże. Został przeanalizowany przebieg ćwiczeń.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w realizacje ćwiczenia.   Podziękowania należą się naszym mieszkańcom, którzy poważnie potraktowali ćwiczenia.   Dziękujemy lokalnym mediom za rzeczowy przekaz informacji.

W późniejszym terminie po analizie wszystkich informacji nastąpi kompleksowa ocena ćwiczenia oraz wskazanie osobom odpowiedzialnym dobrych jak i słabych stron w sytuacji zagrożenia terrorystycznego, w systemie pozamilitarnych działań obronnych na terenie powiatu wieruszowskiego.

Rzecznik prasowy ćwiczenia

Stefan Pietras

Seminarium skierowane do rodziców dzieci z uszkodzonym słuchem

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wieruszowie w imieniu Centrum Informacji dla Rodzin Dzieci z Uszkodzonym Słuchem (CIRDUS) działającym przy Polskim Związku Głuchych w Łodzi zaprasza urzędników administracji samorządowej, nauczycieli, pracowników poradni zdrowia, rodziców na seminarium pt. ,,CIRDUS – żeby rodzice byli dobrze poinformowani’’.

Seminarium odbędzie się 9 listopada br. o godzi. 10.00 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wieruszowie (czas trwania seminarium ok. 90 minut).

Celem spotkania będzie zdobycie wiedzy na temat działań informacyjnych skierowanych do rodziców dzieci z uszkodzonym słuchem.