• Informacja

W dniu 24 grudnia 2019r. (wtorek) Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie nieczynne

• Informacja o zmianie dyżuru nieodpłatnej pomocy prawnej

Z uwagi, że Starostwo Powiatowe w Wieruszowie w dniu 24 grudnia 2019r. (wtorek) będzie nieczynne, dyżur nieodpłatnej pomocy prawnej przypadający na ten dzień zostanie odpracowany przez adwokata w dniu 23 grudnia 2019r. (poniedziałek) w godz. 8:00-12:00.

Społeczna Straż Rybacka ma nowego komendanta

W dniu 19 czerwca 2019 roku Wicestarosta Wieruszowski Stefan Pietras wraz z Członkiem Zarządu Powiatu Wieruszowskiego Piotrem Kowalczykiem wręczyli powołanie nowemu Komendantowi Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Wieruszowskiego. Został nim Pan Paweł Sroka. Poprzedni Komendant – Andrzej Maciejewski złożył rezygnację z pełnionej od 2001 roku funkcji. Wicestarosta podziękował ustępującemu komendantowi za lata społecznej służby, a nowemu pogratulował i życzył satysfakcji z wykonywania powierzonych zadań. Społeczna Straż Rybacka została powołana przez Radę Powiatu Wieruszowskiego uchwałą nr XXVI/139/2000 z dnia 29 grudnia 2000 roku w celu sprawowania kontroli przestrzegania przepisów ustawy o rybactwie śródlądowym oraz przepisów wydanych na jej podstawie. Pan Paweł Sroka uzyskał rekomendację Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Kaliszu z siedzibą w Ostrowie Wlkp. Do jego obowiązków należeć będzie przede wszystkim organizowanie i kierowanie pracą Społecznej Straży Rybackiej.