Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Z mapą i kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • Nabór zgłoszeń do powiatowych kalendarzy przedsięwzięć turystycznych, kulturalnych, sportowych i oświatowych

   W związku z trwającymi pracami nad opracowaniem projektu kalendarzy przedsięwzięć o charakterze powiatowym na rok 2019, prosimy o składanie zgłoszeń do kalendarzy powiatowych, zadań o charakterze kulturalnym, sportowym, turystycznym i oświatowym.

   Zgłoszenia należy przesłać do dnia 30 października 2018 r.

  • LI Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

   W miniony czwartek Radni Rady Powiatu Wieruszowskiego obradowali na LI sesji.Radni podjęli uchwałę w sprawie ustalenia regulaminu określającego wysokość oraz szczegółowe warunki przyznawania dodatków: za wysługę lat, motywacyjnego, funkcyjnego i za warunki pracy, za nadgodziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw oraz przyznawania nagród za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze w szkołach i placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Wieruszowski.

SPORTOWE WSPOMNIENIA Z WAKACJI

W sierpniu  zawodnicy  UKS „Grom” i ,,Junior’’ Ochędzyn uczestniczyli w zawodach Grand Prix Polonia rozgrywanych w Jakuszycach oraz Piechowicach.

 

W pierwsze dwa dni rozgrywane były biegi: klasyczny i middle na terenach Polany Jakuszyckiej, szerzej znanej z narciarstwa klasycznego, a przede wszystkim z największej masowej imprezy narciarskiej w naszym kraju - Biegu Piastów.

Gminę Sokolniki reprezentowali : Marcel Małecki (Junior Ochędzyn), Emilia, Jakub i Andrzej Domagałowie (Grom Sokolniki), a także mieszkanka Ochędzyna reprezentująca klub GOK Galewice Milena Cegiełka.

Pierwszego dnia wymienieni zawodnicy, którzy dopiero nabierają doświadczenia w startach górskich,  w większości uplasowali się w środku stawki w swoich kategoriach. Trzeci dzień rozgrywany był w systemie handicap czyli bieg na dochodzenie - zawodnicy wybiegali z różnicami czasowymi jakie były po dwóch dniach. Był to bardzo udany start dla naszych zawodników. Jakub Domagała uzyskał najlepszy wynik dnia w swojej kategorii wiekowej a w klasyfikacji łącznej zdobył V miejsce,  Marcel Małecki uzyskał IX pozycję w klasyfikacji łącznej zawodów, a najlepszą zawodniczką okazała się Emilia Domagała (Grom Sokolniki), zajmując III miejsce i zdobywając brązowy medal.            

Script logo StudioStrona.pl