Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Z mapą i kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • Ogłoszenie o II przetargu ustnym ograniczonym na sprzedaż nieruchomości niezabudowanej, położonej w miejscowości Lututów

   Zarząd Powiatu Wieruszowskiego  działając na podstawie z ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r.  o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity: Dz. U.  z 2018 r. poz. 2204, ze zm.) oraz rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004 r. w sprawie sposobu  i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie  nieruchomości (Dz. U. z  2014 r. poz. 1490) ogłasza II przetarg ustny ograniczony  na sprzedaż nieruchomości niezabudowanej, położonej w miejscowości Lututów, obręb Lututów, gm. Lututów, oznaczonej jako działka nr 55, o powierzchni 10,8700 ha

  • Bardzo dobry występ zawodników UMLKS START Wieruszów w Halowych Mistrzostwach Polski U 18 i U 20 w Toruniu

   W dniu 07- 09 lutego br. w Hali Arena w Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów U18 i U 20.

   W zawodach wzięło udział dwóch zawodników Uczniowskiego Międzyszkolnego Ludowego Klubu  Sportowego  START w Wieruszowie - Krzysztof Kędzia i Jakub Szczepaniak. Zawodnicy startowali w dwóch kategoriach wiekowych – trzech konkurencjach.

SPORTOWE WSPOMNIENIA Z WAKACJI

W sierpniu  zawodnicy  UKS „Grom” i ,,Junior’’ Ochędzyn uczestniczyli w zawodach Grand Prix Polonia rozgrywanych w Jakuszycach oraz Piechowicach.

 

W pierwsze dwa dni rozgrywane były biegi: klasyczny i middle na terenach Polany Jakuszyckiej, szerzej znanej z narciarstwa klasycznego, a przede wszystkim z największej masowej imprezy narciarskiej w naszym kraju - Biegu Piastów.

Gminę Sokolniki reprezentowali : Marcel Małecki (Junior Ochędzyn), Emilia, Jakub i Andrzej Domagałowie (Grom Sokolniki), a także mieszkanka Ochędzyna reprezentująca klub GOK Galewice Milena Cegiełka.

Pierwszego dnia wymienieni zawodnicy, którzy dopiero nabierają doświadczenia w startach górskich,  w większości uplasowali się w środku stawki w swoich kategoriach. Trzeci dzień rozgrywany był w systemie handicap czyli bieg na dochodzenie - zawodnicy wybiegali z różnicami czasowymi jakie były po dwóch dniach. Był to bardzo udany start dla naszych zawodników. Jakub Domagała uzyskał najlepszy wynik dnia w swojej kategorii wiekowej a w klasyfikacji łącznej zdobył V miejsce,  Marcel Małecki uzyskał IX pozycję w klasyfikacji łącznej zawodów, a najlepszą zawodniczką okazała się Emilia Domagała (Grom Sokolniki), zajmując III miejsce i zdobywając brązowy medal.            

Script logo StudioStrona.pl