• Dla Prezydenta Adamowicza, przeciw nienawiści

Wieruszów także nie jest obojętny wobec tego, co wydarzyło się w Gdańsku, 13 stycznia 2019 roku o godzinie 20.00, a także wobec tego, co wybrzmiewało wcześniej w bardzo złych słowach.

Mimo, że jeszcze nie wyznaczono daty pogrzebu Prezydenta Pawła Adamowicza, z inicjatywy Starostwa Powiatowego i Urzędu Gminy, właśnie w ten dzień na wieruszowskim rynku, równo z rozpoczęciem uroczystości pogrzebowych wybrzmią dwa utwory: „Sound of Silence” i „Modlitwa o wschodzie słońca”.

Niech to będzie krótkie, ale jednoznaczne spotkanie tych, którzy chcą uczcić pamięć zamordowanego Prezydenta i tych, którzy nie zgadzają się na język pogardy. W specjalnie wyznaczonym miejscu, przed portretem Pawła Adamowicza będzie można ustawić przyniesione znicze.

Pamiętajmy, że spotkanie będzie też wsparciem dla fantastycznej inicjatywy jaką jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i dla jej twórcy – Jurka Owsiaka. Spotkajmy się i bądźmy razem.

• Źródła sukcesu produktów turystycznych

W imieniu Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Łódzkiego zapraszamy na seminarium „Źródła sukcesu produktów turystycznych”, które odbędzie się 24 stycznia 2019 r. o godz. 10:00 w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi przy ul. Ogrodowej 15.

Starostwo Powiatowe - informacje ogólne, godziny otwarcia urzędu

Starostwo Powiatowe w Wieruszowie