Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Z mapą i kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • XLIV Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

   OK-BR.0002.42018

   Działając na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2017r. poz. 1868 ze zm.), § 15 ust. 1 pkt 1 i § 16 ust. 2 Statutu Powiatu Wieruszowskiego zawiadamiam, że dnia 30 kwietnia 2018r. (poniedziałek) o godz. 1300 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wieruszowie odbędzie się:

   XLIV Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

  • Powiatowa muzyczna rywalizacja

   W niedzielne popołudnie (15 kwietnia br.) przeprowadzono w Bolesławcu organizowane przez miejscowe Gminne Centrum Kultury oraz Powiat Wieruszowski muzyczne przedsięwzięcie z udziałem mieszkańców naszego regionu.

   Występy uczestników były oceniane przez komisję jurorską. Rozdanie nagród, ufundowanych między innymi przez Powiat Wieruszowski, odbyło się z udziałem wicestarosty wieruszowskiego.

Studniówkowy czas

W szkołach ponadgimnazjalnych na terenie powiatu wieruszowskiego nadszedł czas zabawy. Na sto dni przed maturą, 20 stycznia 2018r. młodzież Zespołu Szkół Rolniczych im. W. Baranowskiego w Lututowie, a 27 stycznia 2018r. uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica bawili się na uroczystych Studniówkach.

Ciepłymi słowami, uczniowie podziękowali dyrekcji, wychowawcom i nauczycielom za trzyletni trud, cierpliwość i pracę nad kształtowaniem ich wiedzy i osobowości.

Na zaproszenie organizatorów Samorząd Powiatu Wieruszowskiego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych reprezentował Wicestarosta Wieruszowski Mirosław Urbaś, a w Zespole Szkół Rolniczych Przewodniczący Rady Powiatu Wieruszowskiego Andrzej Żóraw, którzy złożyli młodzieży życze­nia pomyśl­no­ści na egzaminie maturalnym i w życiu dorosłym, a tej nocy udanej zabawy

Abiturientom życzymy zdania pomyślnie egzaminów maturalnych i dostania się na wymarzone uczelnie.

Script logo StudioStrona.pl