• Informacja

W okresie od 01.07.2018 do 31.08.2018 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 700 do 1500

Wydział Komunikacji i Dróg od godziny 7 00 - 14 45

• Zarząd Powiatu Wieruszowskiego ogłasza XV edycję konkursu o Nagrodę Gospodarczą Powiatu Wieruszowskiego „Markowy Produkt Powiatu Wieruszowskiego”

Nagroda ma charakter honorowy. Jej celem jest wyróżnienie i promowanie najlepszych produktów i usług firm z terenu Powiatu Wieruszowskiego, które ze względu na swoją jakość, innowacyjność oraz walory użytkowe i estetyczne mogą być wizytówką gospodarczą Powiatu Wieruszowskiego. Preferowane będą produkty lub usługi, które można utożsamiać z powiatem, których wyjątkowe walory mają szansę stać się charakterystycznymi dla Powiatu Wieruszowskiego.

Światowy Dzień Orienteeringu w Powiecie Wieruszowskim

24 maja obchodzony był Światowy Dzień Orienteeringu. W Polsce przyjęto obchodzić go pod hasłem ,,Cała Polska Biega z Mapą''. Choć warunki atmosferyczne nie były w tym dniu sprzyjające, miłośnicy tego sportu spotkali się w godzinach wieczornych i odbyli dwugodzinny marszobieg na trasie orienteeringowej koło Ochędzyna.

Start i meta marszobiegu umiejscowione były przy pomniku upamiętniającym śmierć dowódcy oddziału powstańców styczniowych z 1863 roku.

Sport – edukacja historyczna – zdrowie to cele, które realizowali wspólnie zawodnicy , rodzice oraz opiekunowie UKSu ,,Grom'' Sokolniki i MUKSu ,,Junior'' w Ochędzynie podczas obchodów Światowego Dnia Orienteeringu.