Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa

Święto Powiatu Wieruszowskiego 2019!

Miniona sobota na wieruszowskim Rynku była wyjątkowo radosnym dniem! Wydarzenia, które odbywały się 8 czerwca były kompleksową ofertą skierowaną do mieszkańców powiatu wieruszowskiego. Cykl wydarzeń rekreacyjno-sportowo-kulturalnych skupił wielu gości, zarówno mieszkańców powiatu, jak i okolicznych terenów.

                  

Święto Powiatu Wieruszowskiego 2019 rozpoczęły Powiatowe obchody Dnia Strażaka połączone z wręczeniem sztandaru Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieruszowie. Po mszy św. w Klasztorze Ojców Paulinów w Wieruszowie zebrani licznie strażacy, samorządowcy, fundatorzy oraz zaproszeni goście przemaszerowali na wieruszowski Rynek, gdzie odbyły się główne uroczystości związane z wręczeniem sztandaru, jak również przyznanie odznaczeń i wyróżnień dla najbardziej zasłużonych strażaków.

Dalsza część obchodów przebiegała już pod hasłem ,,Pikniku z Powiatem’’ – cyklicznej imprezy, podczas której do wspólnego świętowania przyłączyło się wiele lokalnych organizacji oraz stowarzyszeń.
Wydarzenie rozpoczęła XL edycja Wojewódzkiego Rajdu Rowerowego. Na wieruszowskim Rynku przywitano również uczestników VIII Rajdu Konnego po Powiecie Wieruszowskim oraz uczestników Rajdu Rowerowego Bibliotekarza. Na scenie nieustannie trwały występy: kabaretu ,,Zameczek’’ oraz ,,Chłopaki’’ Domu Pomocy Społecznej Chróścin Wieś, Klubu Tańca ,,Bolero’’ i Koła Gospodyń Wiejskich w Sokolnikach ,,Aktywne Kobiety’’. Wybrzmiał koncert Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego oraz Orkiestry Dętej OSP Wieruszów.

Zebrani mogli obejrzeć pokaz sprawności ,,Małych strażaków’’ z Wieruszowa oeaz kickboxingu w wykonaniu Klubu Sportowego HUSARIA Wieruszów.

Dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców powiatu wieruszowskiego cieszył się koncert lokalnego zespołu La Maro.

Wydarzenie zakończył plenerowy pokaz filmu ,,Za jakie grzechy, dobry Boże?’’, który należy zaznaczyć - był pierwszym tego typu wydarzeniem przygotowanym dla mieszkańców powiatu.

 

Do wydarzenia przyłączyło się wiele lokalnych podmiotów, prezentując swoje stoiska wystawiennicze: Powiatowe Centrum Medyczne, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Wieruszowie, Powiatowa Biblioteka Publiczna z młodzieżą w ramach projektu ,,Równać szanse’’, Uniwersytet Trzeciego Wieku, szkoły ponadgimnazjalne: Liceum Ogólnokształcące w Wieruszowie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie, Zespół Szkół Rolniczych im. Wincentego Baranowskiego w Lututowie, Lokalne Koła Gospodyń Wiejskich: z Krajanki, Ludwinowa i Malowane usta’’ z Łęk Małych, Podmioty Ekonomii Społecznej, Komenda Powiatowa Policji w Wieruszowie, Dom Pomocy Społecznej w Chróścinie, Środowiskowy Dom Samopomocy w Osieku, Fundacja ,,Happy Kids’’.

Tegoroczne Święto Powiatu oferowało mnóstwo atrakcji i niespodzianek dla najmłodszych uczestników. Dzieci mogły korzystać z wielu rozmaitych stoisk przygotowanych specjalnie dla nich. Na wieruszowskim Rynku odbywały się zabawy zręcznościowe, animacje, konkursy, quizy. Można było skorzystać z fotobudki, malowania buziek, tatuaży, zabawy przy roboklockach oraz praktycznej nauki rzeźbiarstwa. Podczas atrakcji dzieciom towarzyszyły przyjazne bajkowe maskotki.

Wydarzeniem towarzyszącym Piknikowi z Powiatem była 21 edycja Mistrzostw Powiatu w biegu na orientację połączona z inauguracją 10. trasy orienteeringowej ,,Żdżarski Las’’.

 

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM WYKONAWCOM ORAZ WYSTAWCOM, KTÓRZY WZIĘLI UDZIAŁ W WYDARZENIU ORAZ WSZYSTKIM TYM, KTÓRZY W JAKIKOLWIEK SPOSÓB PRZYCZYNI SIĘ DO ORGANIZACJI POWIATOWEGO ŚWIĘTA. TO DZIĘKI WAM WSPÓLNIE ZORGANIZOWALIŚMY TAK UDANE WYDARZENIE!

 

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM GOŚCIOM - MAMY NADZIEJĘ, ŻE SPĘDZILIŚCIE PAŃSTWO Z NAMI MIŁE SOBOTNIE POPOŁUDNIE!

DO ZOBACZENIA ZA ROK! 

Script logo StudioStrona.pl