• Jutro seminarium „SZCZĘŚLIWE DZIECI, PRACUJĄCY RODZICE’’

Chcesz mieć szczęśliwych pracowników? Otwórz żłobek w firmie! Zachęć mieszkańców regionu do powrotu na rynek pracy. Jak to zrobić? Z Funduszami Europejskimi!
      Szczegóły poznasz 27 kwietnia 2018 roku na seminarium „SZCZĘŚLIWE DZIECI, PRACUJĄCY RODZICE. Wsparcie aktywności zawodowej rodziców opiekujących się dziećmi do lat 3”. Seminarium odbędzie się w Łodzi, w hali Expo-Łódź.

• Ogólnopolski Konkurs "Przedsiębiorstwo Przyszłości" – Twoja firma może zdobyć certyfikat

Agencja Kreatywna Przemysław Ruta Communication oraz Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego zachęcają do udziału w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Przedsiębiorstwo Przyszłości.

W Konkursie przyznawane są certyfikaty i wyróżnienia dla  najbardziej innowacyjnych i rozwojowych polskich przedsiębiorstw.

Szczególny jubileusz mieszkańca Powiatu Wieruszowskiego

W minioną sobotę, tj. 16 grudnia br. w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Turystyki w Sokolnikach odbyły się uroczyste obchody pięknego jubileuszu 90-lecia urodzin mieszkańca powiatu wieruszowskiego – JANA JUSZCZAKA. Uczestniczyli w nich rodzina, przyjaciele, najbliżsi jubilata oraz zaproszeni goście, w tym reprezentanci Samorządu Powiatu Wieruszowskiego.

Należy zaznaczyć, że Jan Juszczak jako pedagog, nauczyciel Szkoły Podstawowej w Czastarach, a następnie  długoletni dyrektor Szkoły Podstawowej w Sokolnikach, lokalny publicysta, kronikarz, historyk, obserwator przyrody, członek Zespołu Folklorystycznego „Sokolniki” popularyzuje najcenniejsze wartości wyrażane w lokalnym folklorze oraz w publikacjach m.in. o bocianach, kapliczkach i pszczelarstwie, a także w zgromadzonych informacjach o przyrodzie i historii ziemi wieruszowskiej.

Powszechnienie znana jest również praca jubilata z młodzieżą, jak również Jego działalność na rzecz edukacji ekologicznej oraz kultury przyrodniczej i dziedzictwa historyczno-przyrodniczego.

Samorząd Powiatu Wieruszowskiego jak i społeczność lokalna docenia aktywność i dorobek życiowy Pana Juszczaka. Dowodem uznania są liczne wyróżnienia oraz przyznane odznaki honorowe m.in.„ Zasłużony dla Kultury Polskiej”, ”Honorowy Obywatel Gminy Sokolniki” oraz „Zasłużony dla Powiatu Wieruszowskiego”.

Życzymy Panu dużo zdrowia, szczęścia, pogody ducha oraz wszelkiej  pomyślności. Niech każdy nowy dzień nagradza Pana życie ciepłem i miłością bliskich osób oraz powszechnym uznaniem społecznym – skierował słowa do jubilata podczas sobotnich obchodów święta starosta wieruszowski Andrzej Szymanek.