Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Wieruszowski Powiat z Mapą i Kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

  Rada Powiatu

 • Z ostatniej chwili...
  • 3780

   Informacja dotycząca zasad pracy Urzędu

   Starostwo Powiatowe w Wieruszowie od czasu wprowadzenia stanu epidemii nie zaprzestało i nie zaprzestaje obsługi interesantów.
   Interesanci po wejściu do Urzędu są kierowani przez wyznaczonego pracownika do właściwego pomieszczenia Urzędu w celu załatwienia sprawy i powinni stosować się do jego zaleceń.
   Rejestracja pojazdów w Wydziale Komunikacji i Dróg jest możliwa tylko po telefonicznym umówieniu terminu (dnia i godziny) wizyty z odpowiednim wyprzedzeniem pod numerem telefonu: 62 78 13 374.
   Jednocześnie informujemy, że codziennie w godzinach 11.00-11.15 nastąpi przerwa w obsłudze interesantów, z uwagi na konieczność dezynfekcji pomieszczeń.
   Przypominamy, że obsługa klienta odbywa się z zachowaniem wymogów sanitarnych oraz zapewnieniem bezpieczeństwa pracowników i klientów.

  • 3967

   Urząd nieczynny

   W dniu 4 czerwca 2021 r. (piątek) Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie nieczynne

 • bip1

 • epuap

 • pomoc prawna

Szczepimy się przeciwko COVID-19

 • fotogaleria

Szczepionka przeciwko COVID-19 to jeden z kluczowych elementów powstrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa. 
Szczepionka wyzwala w organizmie człowieka naturalną produkcję przeciwciał. Stymuluje także nasze komórki odpornościowe, tak aby chroniły nas przed zakażeniem COVID-19.

 

Szczepionka jest dobrowolna, darmowa i bezpieczna. Pierwsze dawki szczepień są przeznaczone dla osób najbardziej narażonych.

W pierwszej fazie szczepień (etap 0) preparat otrzymują pracownicy:

- pracownicy szpitala węzłowego,

-pracownicy pozostałych podmiotów wykonujących działalność leczniczą w tym stacji sanitarno-epidemiologicznych,

-pracownicy domów pomocy społecznej i pracownicy miejskich ośrodków pomocy społecznej,

-pracownicy aptek, punktów aptecznych, punktów zaopatrzenia w wyroby medyczne, hurtowni farmaceutycznych, w tym firm transportujących leki,

-pracownicy uczelni medycznych i studenci kierunków medycznych

-osoby zatrudnione w izbach lekarskich, pielęgniarek i położnych, aptekarskich oraz diagnostów laboratoryjnych i fizjoterapeutów,

-rodzice wcześniaków,

-lekarze emeryci mający prawo wykonywania zawodu – jeśli mają wystawione e-skierowanie w Internetowym Koncie Pacjenta.

Powyższe dotyczy również personelu niemedycznego, tj. administracyjnego, pomocniczego (bez względu na formę zatrudnienia, również wolontariuszy, stażystów itp.) tych podmiotów, jak również z firm współpracujących z podmiotem przebywający w trybie ciągłym w podmiocie.

Do szczepienia mogą się zgłosić i zostać zaszczepione osoby wymienione w etapie 0, niezależnie od tego, czy już chorowały na COVID-19, czy jeszcze nie.

 

W drugiej fazie narodowego programu szczepień (etap 1) preparat zostanie podany:
- funkcjonariusze i pracownicy Policji,

- ratownicy i pracownicy Państwowej Straży Pożarnej i Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej,

- Wojsko Polskie,

- pozostali pracownicy sektora ochrony zdrowia,

- nauczyciele,

- pozostali pracownicy z firm współpracujących z podmiotami z ETAPU „0”, tj. tacy, którzy nie przebywają w trybie ciągłym w podmiocie.

 

Na terenie naszego powiatu wieruszowskiego wspomniane wyżej fazy szczepień są realizowane przez Powiatowe Centrum Medyczne w Wieruszowie.

 

15 stycznia rozpoczną się zapisy do powszechnego szczepienia przeciwko COVID-19, którym mogą zostać objęci pozostali mieszkańcy kraju.

Fazę szczepień adresowaną dla wszystkich mieszkańców realizować będą przychodnie lekarskie (POZ), które zgłosiły się do narodowego programu szczepień.

Jak będzie wyglądać proces rejestracji?
Umówić się na szczepienie przeciwko COVID-19 będzie można za pośrednictwem:
– telefonu dzwoniąc na infolinię (989),
– Internetu korzystając z Internetowego Konta Pacjenta (dostępne na pacjent.gov.pl),
– placówki, w której wystawiono pacjentowi e-skierowanie,
– punktu szczepień w swojej gminie.

Lekarze będą mogli również wystawić dla pacjenta indywidualne e-skierowanie (np. dla osoby nieposiadającej numeru PESEL, czy dla osoby, która nie poddała się szczepieniu w okresie ważności pierwszego e-skierowania). 

Po rejestracji przesłany zostanie SMS z informacją o wybranym miejscu i terminie szczepienia. Warto dodać, że pacjent będzie od razu umówiony na następną wizytę w celu podania drugiej dawki szczepionki. 

 

 

Szczegółowe informacje dotyczące punktów szczepień znajdują się na stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/punkty-szczepien .

Mapa z lokalizacjami punków szczepień w całym kraju będzie na bieżąco aktualizowana. Już dziś możesz sprawdzić, gdzie będzie zlokalizowany Twój punkt szczepień.

 

Starosta wieruszowski Andrzej Szymanek zachęca wszystkich mieszkańców powiatu wieruszowskiego do szczepień przeciwko COVID-19.

Pokonanie koronawirusa jest możliwe tylko poprzez przerwanie jego transmisji z człowieka na człowieka. Szczepionka daje nam taką możliwość. Aby efekty były jak najlepsze i jak najszybsze, musimy być odpowiedzialni i solidarni. Każda osoba, która się zaszczepi, ma szansę przerwać łańcuch zakażeń. Nasze zaszczepienie się, to nie tylko ochrona dla nas. To także ochrona naszych rodziców, dziadków, dzieci i przyjaciół.

Script logo StudioStrona.pl