Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Wieruszowski Powiat z Mapą i Kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

  Rada Powiatu

 • Z ostatniej chwili...
  • 3780

   Informacja dotycząca zasad pracy Urzędu

   Starostwo Powiatowe w Wieruszowie od czasu wprowadzenia stanu epidemii nie zaprzestało i nie zaprzestaje obsługi interesantów.
   Interesanci po wejściu do Urzędu są kierowani przez wyznaczonego pracownika do właściwego pomieszczenia Urzędu w celu załatwienia sprawy i powinni stosować się do jego zaleceń.
   Rejestracja pojazdów w Wydziale Komunikacji i Dróg jest możliwa tylko po telefonicznym umówieniu terminu (dnia i godziny) wizyty z odpowiednim wyprzedzeniem pod numerem telefonu: 62 78 13 374.
   Jednocześnie informujemy, że codziennie w godzinach 11.00-11.15 nastąpi przerwa w obsłudze interesantów, z uwagi na konieczność dezynfekcji pomieszczeń.
   Przypominamy, że obsługa klienta odbywa się z zachowaniem wymogów sanitarnych oraz zapewnieniem bezpieczeństwa pracowników i klientów.

  • 3967

   Urząd nieczynny

   W dniu 4 czerwca 2021 r. (piątek) Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie nieczynne

 • bip1

 • epuap

 • pomoc prawna

Szerokopasmowy Wieruszów - budowa sieci światłowodowej na terenie powiatu Wieruszowskiego

W związku z pojawiającymi się pytaniami i wątpliwościami dotyczącymi  realizacji przez spółkę ComNet Multimedia w porozumieniu z władzami Powiatu Wieruszowskiego  projektu „budowa sieci światłowodowej na terenie Powiatu Wieruszowskiego”- spółka ComNet Multimedia, bezpośredni realizator projektu,  pragnie przybliżyć jego założenia  oraz rozwiać ewentualne wątpliwości.

 

Ogólnym celem projektu jest stworzenie możliwości bezpośredniego dostarczania usługi szerokopasmowego dostępu do Internetu o minimalnej gwarantowanej przepływności 10 Mbps na etapie tzw. ostatniej mili dla grupy docelowej tj. WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW Powiatu Wieruszowskiego zgodnie z listem intencyjnym podpisanym pomiędzy Powiatem Wieruszowskim,
a zarządem spółki ComNet Multimedia. W pierwszym etapie inwestycji  budowana będzie sieć szkieletowa, która obejmie następujące miejscowości: Bolesławiec, Kamionka, Piaski, Czastary, Józefów, Kąty Walichnowskie, Galewice, Kolonia Osiek, Węglewice, Kopaniny, Nowy Ochędzyn, Sokolniki, Górka Wieruszowska, Klatka, Lubczyna, Mieleszynek, Mirków, Pieczyska, Teklinów, Andrzejów, Kolonia Dzietrzkowice, Wójcin, Łubnice. Miejscowości w okolicy sieci szkieletowej będą podłączane równolegle jako sieć dystrybucyjna oraz dostępowa.

 

Kolejnym etapem inwestycji jest zagęszczenie szkieletu sieci, który przebiegał będzie przez miejscowości: Kolonia Bolesławiec-Chróścin, Chotynin, Chróścin, Mieleszyn, Podbolesławiec, Wiewiórka, Brzeziny, Chorobel, Czastary-Stacja, Dolina, Jaśki, Jaworek, Kniatowy, Kolonia Wieruszowska, Koza, Krajanka, Krzyż, Nalepa, Parcice, Przywory, Radostów Drugi, Radostów Pierwszy, Stępna, Brzeziny, Ciupki, Dąbie, Dąbrówka, Grądy, Kalety, Kaski, Kaźmirów, Kostrzewy, Kużaj, Mąki, Niwiska, Okoń, Osiek, Ostrówek, Pędziwiatry, Plęsy, Przybyłów, Rybka, Spóle, Załozie, Zataje, Żelazo, Augustynów, Bielawy, Dobrosław, Józefina, Kluski, Kłoniczki, Kopaniny, Kozub, Lututów, Łęki Duże, Łęki Małe, Niemojew, Swoboda, Świątkowice, Brzozówka, Kolonia Dzietrzkowice, Ludwinów, Rzepisko, Borki Sokolskie, Góry, Nowy Ochędzyn, Pichlice, Prusak, Ryś, Siedliska, Szustry, Walichnowy, Wiktorówek, Wyglądacze, Zagórze, Cieszęcin, Dobrydział, Jutrków, Kowalówka, Kuźnica Skakawska, Sopel, Teklinów.

 

Pragniemy podkreślić, że zgodnie z porozumieniem zawartym z władzami Powiatu Wieruszowskiego wszystkie miejscowości w których będzie znajdował się potencjalny (niezależnie od ekonomicznych czynników) odbiorca będą włączone w projekt.


W ostatnich latach obserwujemy ogromny rozwój i upowszechnienie komputerów osobistych, Internetu i technologii mobilnych, w związku z czym dostęp do technologii informacyjnych staje się kluczowy dla firm szczególnie z sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

 

Główną przesłanką budowy światłowodowej sieci w poszczególnych gminach powiatu wieruszowskiego jest pragnienie zapewnienia szerokiej grupie odbiorców dostępu do Internetu szerokopasmowego, co posłuży polepszeniu ich sytuacji życiowej oraz pozwoli im aktywnie uczestniczyć w społeczeństwie informacyjnym.

 

Harmonogram realizacji inwestycji jest podzielony na etapy i nie ukrywamy, że z powodu złożoności procesu inwestycyjnego jest bardzo napięty.

 

Jeszcze w sierpniu w miejscowościach objętych pierwszymi etapami harmonogramu zapukają do Państwa domostw nasi przedstawiciele i tak naprawdę od Państwa będzie zależało tempo inwestycji, gdyż budowa naszej magistrali będzie wymagała zgody właścicieli gruntów przez które przebiega planowana sieć i głównie na których znajdują się słupy niskiego napięcia firmy Energa-Operator.

 

Wszelkie pytania i wątpliwości prosimy kierować na adres mailowy: biuro@cnmultimedia.pl.


O postępach prac będziemy na bieżąco informować przez stronę internetową Starostwa Powiatowego w Wieruszowie.

 

 

Z wyrazami szacunku

Dyrektor ds. inwestycji  - Sebastian Kachel

 • fotogaleria
Script logo StudioStrona.pl