• Informacja

W okresie od 01.07.2018 do 31.08.2018 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 700 do 1500

Komunikat V

(Ćwiczenia)

O godz. 14.30 zakończyło się powiatowe ćwiczenie obronne „Osiąganie wyższych stanów gotowości obronnej oraz realizacja przedsięwzięć wynikających z planów operacyjnych funkcjonowania powiatu i gmin w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny oraz w czasie wystąpienia sytuacji kryzysowych na terenie powiatu wieruszowskiego” pod kryptonimem „EWE”.

Odbyło się wstępne podsumowanie ćwiczenia. W podsumowaniu brali udział przedstawiciele jst powiatu wieruszowskiego oraz służby, inspekcje i straże. Został przeanalizowany przebieg ćwiczeń.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w realizacje ćwiczenia.   Podziękowania należą się naszym mieszkańcom, którzy poważnie potraktowali ćwiczenia.   Dziękujemy lokalnym mediom za rzeczowy przekaz informacji.

W późniejszym terminie po analizie wszystkich informacji nastąpi kompleksowa ocena ćwiczenia oraz wskazanie osobom odpowiedzialnym dobrych jak i słabych stron w sytuacji zagrożenia terrorystycznego, w systemie pozamilitarnych działań obronnych na terenie powiatu wieruszowskiego.

Rzecznik prasowy ćwiczenia

Stefan Pietras

Szlak Wokół Chróścina - długość 10,1 km

Szlak „Wokół Chróścina„ obejmuje Pętle i Łącznik Zachodni oraz Pętle i Łącznik Południowy. Są to dwie wspaniałe trasy jeździeckie, które połączone są dwoma łącznikami przebiegającymi w pobliżu gospodarstwa agroturystycznego „Bocianie Gniazdo”. Wyruszając z gospodarstwa agroturystycznego, docieramy do węzła szlaków konnych i szlaków rowerowych Gola – Bolesławiec oznaczonych na czerwono. Jedziemy szlakiem w kierunku Skierniewic docierając do Pętli Zachodniej. Pętla Zachodnia to szlak konny wiodący droga polna na północny wschód mijając gospodarstwa, las i łąki do rzeki Prosny.

Druga trasa również rozpoczyna się z węzła szlaku konnego i rowerowego czerwonego Gola-Bolesławiec w pobliżu gospodarstwa agroturystycznego „Bocianie Gniazdo” skąd wyruszamy w kierunku wschodnim. Kierując się poboczem drogi wjeżdżamy na drogę polną na południe do mostu na rzece Prośnie, gdzie bierze swój początek Pętla Południowa. Pętla Południowa to szlak usytuowany nad brzegiem malowniczej rzeki Prosny. W pobliżu znajduje się przepiękny pałac Chróścin-Zamek wzniesiony w II połowie Xix., który można zwiedzić za pozwoleniem, ponieważ obecnie mieści się tam Dom Pomocy Społecznej. Za bramą wjazdową do Domu Pomocy Społecznej rozciąga się piękny malowniczy las.