Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Z mapą i kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • Informacja

   W okresie od 01.07.2018 do 31.08.2018 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 700 do 1500

  • Komunikat V - ćwiczenia obronne

   Komunikat V

   (Ćwiczenia)

   O godz. 14.30 zakończyło się powiatowe ćwiczenie obronne „Osiąganie wyższych stanów gotowości obronnej oraz realizacja przedsięwzięć wynikających z planów operacyjnych funkcjonowania powiatu i gmin w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny oraz w czasie wystąpienia sytuacji kryzysowych na terenie powiatu wieruszowskiego” pod kryptonimem „EWE”.

   Odbyło się wstępne podsumowanie ćwiczenia. W podsumowaniu brali udział przedstawiciele jst powiatu wieruszowskiego oraz służby, inspekcje i straże. Został przeanalizowany przebieg ćwiczeń.

   Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w realizacje ćwiczenia.   Podziękowania należą się naszym mieszkańcom, którzy poważnie potraktowali ćwiczenia.   Dziękujemy lokalnym mediom za rzeczowy przekaz informacji.

   W późniejszym terminie po analizie wszystkich informacji nastąpi kompleksowa ocena ćwiczenia oraz wskazanie osobom odpowiedzialnym dobrych jak i słabych stron w sytuacji zagrożenia terrorystycznego, w systemie pozamilitarnych działań obronnych na terenie powiatu wieruszowskiego.

   Rzecznik prasowy ćwiczenia

   Stefan Pietras

Szlak Wokół Głazu – długość 14 km

Szlak „Wokół Głazu” oznakowany na pomarańczowo składa się z 4 Pętli: Pętli wokół Domu wczasów Dziecięcych w Głazie–Pętli Wschodniej – Pętli Północnej – Pętli Południowej.

            Szlak Pętli wokół Domu Wczasów Dziecięcych w Głazie usytuowany jest wokół przepięknej malowniczo Strugi Węglewskiej. Pętla Wschodnia i pętla północna to znakomite szlaki jeździeckie rozciągające się wokół kompleksów leśnych, pól i łąk. Odwiedzając te szlaki zachęcamy do odpoczynku w malowniczym przysiółku Bocian i do skorzystania
z bogactw runa leśnego, jakie dostarczają otaczające lasy. Na odcinku 1700 m Pętli Północnej towarzyszy nam szlak rowerowy Biedaszki -Węglewice oznakowany na czarno oraz węzeł szlaku rowerowego czerwonego Węglowice – Głaz. Pętla Południowa to szlak przebiegający przez dwie wsie Gminy Galewice – wieś Pędziwiatry i Jeziorna, w większości skrajem lasów wzdłuż drogi żużlowej. Pętle Północną i Pętle Południową łączy łącznik od skrzyżowania na Głazie w kierunku południowym wzdłuż szlaku rowerowego czerwonego Głaz-Galewice przez most na Strudze Węglewskiej do Pętli Południowej.

Script logo StudioStrona.pl