• Informacja

W okresie od 01.07.2018 do 31.08.2018 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 700 do 1500

Komunikat V

(Ćwiczenia)

O godz. 14.30 zakończyło się powiatowe ćwiczenie obronne „Osiąganie wyższych stanów gotowości obronnej oraz realizacja przedsięwzięć wynikających z planów operacyjnych funkcjonowania powiatu i gmin w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny oraz w czasie wystąpienia sytuacji kryzysowych na terenie powiatu wieruszowskiego” pod kryptonimem „EWE”.

Odbyło się wstępne podsumowanie ćwiczenia. W podsumowaniu brali udział przedstawiciele jst powiatu wieruszowskiego oraz służby, inspekcje i straże. Został przeanalizowany przebieg ćwiczeń.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w realizacje ćwiczenia.   Podziękowania należą się naszym mieszkańcom, którzy poważnie potraktowali ćwiczenia.   Dziękujemy lokalnym mediom za rzeczowy przekaz informacji.

W późniejszym terminie po analizie wszystkich informacji nastąpi kompleksowa ocena ćwiczenia oraz wskazanie osobom odpowiedzialnym dobrych jak i słabych stron w sytuacji zagrożenia terrorystycznego, w systemie pozamilitarnych działań obronnych na terenie powiatu wieruszowskiego.

Rzecznik prasowy ćwiczenia

Stefan Pietras

Szlak Wokół Sokolnik – długość 8,5 km

Szlak „Wokół Sokolnik” składa się z pojedynczej pętli i łącznika łączącego Wieś Bagatelka z wsią Tyble.

Pętla szlaku „Wokół Sokolnik” to wspaniały szlak jeździecki wiodący wśród bogatych w zasoby runa leśnego lasu. Jadąc od wsi Tyble mijają Państwo zabudowania Tartaku Tyble. Przejeżdżając drogę Sokolniki –Czastary wjeżdżamy w drogę żużlową podążając w kierunku lasu. Skrajem lasu jedziemy ok. 250m kierując się do drogi polnej Stary Ochędzyn –Kopaniny, gdzie dochodzi do zamknięcia pętli.