• Informacja

W okresie od 01.07.2018 do 31.08.2018 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 700 do 1500

Komunikat V

(Ćwiczenia)

O godz. 14.30 zakończyło się powiatowe ćwiczenie obronne „Osiąganie wyższych stanów gotowości obronnej oraz realizacja przedsięwzięć wynikających z planów operacyjnych funkcjonowania powiatu i gmin w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny oraz w czasie wystąpienia sytuacji kryzysowych na terenie powiatu wieruszowskiego” pod kryptonimem „EWE”.

Odbyło się wstępne podsumowanie ćwiczenia. W podsumowaniu brali udział przedstawiciele jst powiatu wieruszowskiego oraz służby, inspekcje i straże. Został przeanalizowany przebieg ćwiczeń.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w realizacje ćwiczenia.   Podziękowania należą się naszym mieszkańcom, którzy poważnie potraktowali ćwiczenia.   Dziękujemy lokalnym mediom za rzeczowy przekaz informacji.

W późniejszym terminie po analizie wszystkich informacji nastąpi kompleksowa ocena ćwiczenia oraz wskazanie osobom odpowiedzialnym dobrych jak i słabych stron w sytuacji zagrożenia terrorystycznego, w systemie pozamilitarnych działań obronnych na terenie powiatu wieruszowskiego.

Rzecznik prasowy ćwiczenia

Stefan Pietras

Szlak Wokół Tybli – długość 20,2 km

Szlak „Wokół Tybli” to trzy Pętle: Pętla duża, Pętla środkowa, Pętla mała. To szlaki przebiegające w pobliżu „Rancza pod Dębem”. Pętlę dużą i małą łączy łącznik od „Rancza Pod Dębem” na wschód do lasu. Pętla duża rozpoczyna się od lasu przez drogę Sokolniki –Galewice, mijając dwie szkółki leśne do drogi Gumnisko – Zdzierczyzna. W dalszej części szlaku podziwiamy piękny las i skrajem lasu mijamy zabudowania wsi Kaski. Przekraczając drogę Sokolniki – Galewice, kierujemy się na południowy - zachód do drogi Niwiska – Tyble.
Jadąc skrajem lasu do skrzyżowania dróg kierując się drogą Kopaniny – Tyble można zobaczyć piękny dąb o trzech koronach i budynki wsi Tyble.
    Pętla środkowa bierze swój początek w pobliżu malowniczej szkółki leśnej I. Od drogi Sokolniki – Kaski kierujemy się na północ skraju lasu do pętli dużej. Pętli dużej kierujemy się do drogi Sokolniki – Galewice w lewo na południowy wschód mijamy dwa dukty leśne skręcamy najpierw w lewo, później w prawo. Utrzymując kierunek południowo-wschodni skręcamy w prawo w drugi dukt na południe do zamknięcia pętli.
    Pętla mała bierze swój początek na pierwszym dukcie od strony wschodniej drogi Tyble-Niwiska kierując się na północ dojeżdżamy do pętli dużej.