• Ważne! Zmiana organizacji ruchu

Zarząd Powiatu Wieruszowskiego oraz Powiatowy Zarząd Dróg w Wieruszowie informują, że od dnia 20 stycznia 2020r. zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu na moście przez rzekę Prosnę w ciągu drogi powiatowej nr 4510 E w miejscowości Podbolesławiec. Obowiązywał będzie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.

• Wielki Polak, astronom i Patron - Mikołaj Kopernik

19 lutego w wieruszowskim liceum odbyła się uroczystość Święta Patrona Szkoły połączona z Dniem Nauk Matematycznych i Przyrodniczych. Honorowym gościem był Mikołaj Kopernik, który został przywitany pięknym biciem dzwonów.

Trwają prace przy budowie pasywnego budynku

Trwają prace przy projekcie pn. „Budowa pasywnego budynku użyteczności publicznej przeznaczonego na cele dydaktyczne Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie i Poradni Psychologiczno –Pedagogicznej w Wieruszowie”.

Głównym celem projektu jest poprawa jakości powietrza na terenie Powiatu Wieruszowskiego poprzez budowę budynku pasywnego. Przedmiotem projektu jest budowa budynku użyteczności publicznej przeznaczonego na cele dydaktyczne Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie i Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Wieruszowie jako obiektu demonstracyjnego spełniającego standardy budynku pasywnego.

W ubiegłym roku zostały wykonane prace projektowe oraz rozpoczęto roboty przygotowawcze:  zagospodarowanie placu budowy, wycinka drzew i krzewów. Rozpoczęto roboty ziemne. W związku ze sprzyjającą aurą od początku bieżącego roku kontynuowano roboty: zakończono niezbędne roboty ziemne, wylano  tzw. ”chudziak” oraz wykonano  przypadające na etapie przyziemia instalacje wodną       i kanalizacyjną. Obecnie trwają prace przygotowawcze (izolacja i roboty zbrojarskie) do wylania właściwej płyty fundamentowej.

Okres realizacji projektu: 19.01.2018r. – 30.06.2020r.

Wartość projektu: 10 087 562,10 zł

Dofinansowanie: 5 898 445,95 zł

Wkład własny: 4 189 116,15 zł

Wykonawcą projektu i robót budowlanych jest: Grupa Ekoenergia spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.

Nadzór inwestorski nad realizacją zadania sprawuje: Neoenergetyka spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.

Projekt  pod nazwą  „Budowa pasywnego budynku użyteczności publicznej przeznaczonego na cele dydaktyczne Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie i Poradni Psychologiczno –Pedagogicznej w Wieruszowie” współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, Oś.PRIORYTETOWA IV GOSPODARKA NISKOEMISYJNA, DZIAŁANIE IV.3 OCHRONA POWIETRZA, PODDZIAŁANIE IV.3.2 OCHRONA POWIETRZA.