• Wieruszowski Powiat z Mapą i Kompasem

• Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki  Gmina Wieruszów

• pomoc prawna

•  bip1

• Rada Powiatu Wieruszowskiego

• epuap

Uczestnicy Erasmus+ w Wieruszowskim Liceum

• fotogaleria

Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Wieruszowie wzięło udział w unijnym projekcie Erasmus+. Integracja z innymi krajami Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń młodzieży i sportu niewątpliwie zapisała się w historii szkoły oraz naszego powiatu. Głównym zadaniem projektu była praca nad założeniami Celów Zrównoważonego Rozwoju – „Przekształcamy nasz świat”.

Pobyt naszych europejskich przyjaciół dziś dobiegł końca. Uczniowie ze szkół partnerskich zostali pożegnani w budynku Starostwa Powiatowego przez władze powiatu. Starosta – Andrzej Szymanek oraz Wicestarosta – Stefan Pietras podziękowali za przyjazd gościom, ich zaangażowanie w projekt oraz wspomnieli o przemianach ustrojowych i kształtowaniu się samorządności w Polsce w latach 90. To właśnie nasi zachodni sąsiedzi mieli pozytywny wpływ na teraźniejszy obraz naszego kraju, za co składamy serdeczne podziękowania. To dzięki temu, że Polska stała się członkiem UE możliwe są spotkania młodzieży Europy. Wymiana doświadczeń, integracja, nawiązywanie przyjaźni przez młodych ludzi to droga do wzajemnego rozumienia się i doskonały „budulec” wspólnej europejskiej przyszłości.

Na pożegnanie gościom wręczono upominki upamiętniające nasz Powiat i miasto Wieruszów.

Współpraca wieruszowskiego liceum ze szkołami z Hiszpanii, Francji oraz Danii była wzorowa, został zakończony formalny etap współpracy. Natomiast w młodych ludziach pozostały nawiązane znajomości, które mogą być doskonałą kontynuacją wymiany doświadczeń.

Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś młodzież będzie miała okazję współpracować przy innym projekcie.

Uczestnikom programu życzymy miłych wspomnień i wielu sukcesów!

• fotogaleria