• Jutro seminarium „SZCZĘŚLIWE DZIECI, PRACUJĄCY RODZICE’’

Chcesz mieć szczęśliwych pracowników? Otwórz żłobek w firmie! Zachęć mieszkańców regionu do powrotu na rynek pracy. Jak to zrobić? Z Funduszami Europejskimi!
      Szczegóły poznasz 27 kwietnia 2018 roku na seminarium „SZCZĘŚLIWE DZIECI, PRACUJĄCY RODZICE. Wsparcie aktywności zawodowej rodziców opiekujących się dziećmi do lat 3”. Seminarium odbędzie się w Łodzi, w hali Expo-Łódź.

• Ogólnopolski Konkurs "Przedsiębiorstwo Przyszłości" – Twoja firma może zdobyć certyfikat

Agencja Kreatywna Przemysław Ruta Communication oraz Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego zachęcają do udziału w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Przedsiębiorstwo Przyszłości.

W Konkursie przyznawane są certyfikaty i wyróżnienia dla  najbardziej innowacyjnych i rozwojowych polskich przedsiębiorstw.

Uroczyste otwarcie najważniejszych inwestycji drogowych 2017 roku

Grudniowe obrady Rady Powiatu Wieruszowskiego sprzyjały podsumowaniu najważniejszych inwestycji drogowych zrealizowanych przez Powiat Wieruszowski w bieżącym roku. Po zakończeniu sesji, radni udali się na symboliczne otwarcie dróg, które w 2017 roku zostały przebudowane, bądź zmodernizowane.

Członkowie Zarządu oraz radni Powiatu wraz z wójtami, radnymi i sołtysami dokonali uroczystego przecięcia wstęgi na kluczowych odcinkach wyremontowanych dróg.

Starosta wraz z wójtami podkreślili znaczenie dokonanych inwestycji, które bez wątpienia poprawiają estetykę miejscowości, ale również zwiększają komfort, a często bezpieczeństwa jazdy. Zaznaczono przy tym pomyślnie układającą się współpracę pomiędzy samorządami w zakresie wspólnie podejmowanych inwestycji publicznych.

Do najważniejszych inwestycji drogowych wykonanych przez Powiat Wieruszowski w bieżącym roku należą:

1. Przebudowa drogi powiatowej na odcinki Galewice – Ostrówek (6,166 km)

Wartość zadania: 6.627.783,49 zł, w tym budżet Powiatu: 2.130.746,49 zł, budżet Gminy Galewice: 1.500.000,00 zł, dotacja w ramach  Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019: 2.997.037,00 zł;

1. Przebudowa drogi powiatowej na odcinku Sokolniki – Bagatelka - Czastary (4,437 km)

Wartość zadania: 1.928.946,19 zł, w tym budżet Powiatu: 400.989,19 zł, budżet Gminy Sokolniki: 306.000,00 zł, dotacja w ramach Programu Obszarów Wiejskich 2014-2020: 1.221.957,00 zł;

1. Modernizacja drogi powiatowej w Bolesławcu – ulica Polna (460 m)

Wartość zadania: 548.330,36 zł, w tym budżet Powiatu: 293.639,36, budżet Gminy Bolesławiec: 155.741,00 zł., budżet Samorządu Województwa Łódzkiego: 98.950,00 zł.