Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Z mapą i kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • Informacja

   W okresie od 01.07.2018 do 31.08.2018 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 700 do 1500

   Wydział Komunikacji i Dróg od godziny 7 00 - 14 45

  • Zarząd Powiatu Wieruszowskiego ogłasza XV edycję konkursu o Nagrodę Gospodarczą Powiatu Wieruszowskiego „Markowy Produkt Powiatu Wieruszowskiego”

   Nagroda ma charakter honorowy. Jej celem jest wyróżnienie i promowanie najlepszych produktów i usług firm z terenu Powiatu Wieruszowskiego, które ze względu na swoją jakość, innowacyjność oraz walory użytkowe i estetyczne mogą być wizytówką gospodarczą Powiatu Wieruszowskiego. Preferowane będą produkty lub usługi, które można utożsamiać z powiatem, których wyjątkowe walory mają szansę stać się charakterystycznymi dla Powiatu Wieruszowskiego.

VI edycja akcji ,,Tu jest bezpiecznie! Powiat Wieruszowski’’

Rozpoczęła się kolejna edycja akcji edukacyjnej realizowanej przez Starostwo Powiatowe przy współudziale Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie.

Wzorem lat ubiegłych akcja ma na celu edukację dzieci klas I szkół podstawowych w zakresie bezpiecznego poruszania się po drodze oraz promowanie noszenia elementów odblaskowych. W szkołach odbędą się spotkania prowadzone przez przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie - asp. sztab. Damiana Pawlaka, który przekaże dzieciom zasady dotyczące bezpiecznego poruszania się po drodze. Do tegorocznej edycji przyłączyła się również Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Wieruszowie. Pracownik  KRUS Marcin Błażejewski uświadomi natomiast pierwszoklasistów, jakich reguł przestrzegać, przebywając na terenie gospodarstw rolnych.

Dzieci zostaną zaopatrzone w elementy odblaskowe, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wieruszowie.

 

W VI edycji akcji ,,Tu jest bezpiecznie! Powiat Wieruszowski’’ uczestniczą wszystkie szkoły podstawowe powiatu wieruszowskiego (30 szkół).

 

Pierwsze spotkania odbyły się 21 oraz 22 września br. w szkołach gminy Wieruszów oraz Sokolniki.

Akcja potrwa do końca października.

 

Script logo StudioStrona.pl