Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Z mapą i kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • Ważne! Zmiana organizacji ruchu

   Zarząd Powiatu Wieruszowskiego oraz Powiatowy Zarząd Dróg w Wieruszowie informują, że od dnia 20 stycznia 2020r. zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu na moście przez rzekę Prosnę w ciągu drogi powiatowej nr 4510 E w miejscowości Podbolesławiec. Obowiązywał będzie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.

  • Wielki Polak, astronom i Patron - Mikołaj Kopernik

   19 lutego w wieruszowskim liceum odbyła się uroczystość Święta Patrona Szkoły połączona z Dniem Nauk Matematycznych i Przyrodniczych. Honorowym gościem był Mikołaj Kopernik, który został przywitany pięknym biciem dzwonów.

Vl Puchar Polski MTB XCO w Głuchołazach - WKK PFLEIDERER WIERUSZÓW

Relacja Wieruszowskiego Klubu Kolarskiego

 

Dwa dni ścigania za naszymi zawodnikami.

Sobota to Vl Puchar Polski MTB XCO, który odbył się w Głuchołazach. Trasa i upalny dzień jak zwykle dał zawodnikom mocno w kość . Lecz mimo tych trudności, do których już są przyzwyczajeni, odnoszą bardzo dobre wyniki, co daje motywację do kolejnych startów.

Jako pierwsza rusza kategoria młodzik , gdzie startuje Dawid Łysek i Michał Froń. Po bardzo dobrej jeździe Dawid zajmuje 22 lokatę a Michał  kończy swoje zmagania na 43 pozycji. Tuż po nich ruszają żaki a wśród nich Szymon Gaj ,który jedzie swój najlepszy wyścig i kończy na 14 miejscu. O godzinie 11 do boju staje Michał Malarz ale tuż po drugim okrążeniu schodzi z trasy po defekcie łańcucha.

12.20 to start juniorek i tu po świetnej walce Patrycja Zawierta zajmuje 2 miejsce z małą stratą do pierwszej zawodniczki a Magdalena Zawierta dojeżdża do mety na 4 miejscu.

O 14 godzinie startuje ostatnia kategoria a wśród nich juniorzy Piotr Pytel i Konrad Bryłka. W tej grupie wiekowej nie ma przebacz, odbywa się walka o każdy punkcik, o każdy centymetr ścieżki przed rywalami. Ostra jazda od startu dała efekty  w postaci  6 miejsca Piotra i 14 pozycji Konrada.

Specjalne podziękowania dla trenera Tomasza Zawierty. Przygotowanie młodzieży do tak ciężkich zawodów są mega wyzwaniem, a kiedy przynoszą rezultaty w wynikach to cieszy podwójnie.

Niedziela

Kolejne zawody to Maraton który organizatorzy przygotowali w tym samym miejscu o nazwie  GOLD HILL MTB Maraton Głuchołazy.

Na dystansie mini - 22km:

Dawid Łysek m-ce 1 ( w kategorii chłopcy do 13lat)

Michał Malarz m-ce 6 ( w kategorii chłopcy 14-16lat)

Na dystansie mega - 47km:

Piotr Pytel m-ce 3 ( w kategorii junior do 18lat)

Wszystkim ogromnie gratulujemy 👏👏

 

Już w najbliższą  niedzielę start juniorów na Mistrzostwach Polski MTB XCM/ w maratonie/ w Gdyni. Trzymajcie kciuki.

 

Wieruszowski Klub Kolarski

Script logo StudioStrona.pl