Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • koronawirus informacje

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • Informacja o zmianie czasu pracy Starostwa Powiatowego w Wieruszowie w okresie letnim

   W okresie od 1 lipca 2020r. do 31 sierpnia 2020r. Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 700 do 1500. Obsługa interesantów w Wydziale Komunikacji i Dróg od 715 do 1430. Obsługa interesantów odbywać się będzie zgodnie Zarządzeniem nr 10/2020 Starosty Wieruszowskiego z dnia 5 czerwca 2020r. w sprawie organizacji pracy w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie.

  • Zarządzenie nr 10/2020 Starosty Wieruszowskiego z dnia 5 czerwca 2020r. w sprawie organizacji pracy w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie

   Na podstawie art. 34 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (tekst jednolity: Dz.U. z 2020 r. poz. 920), w związku z § 14 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 29 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r. poz. 964 ze zm.), w trosce o bezpieczeństwo, zdrowie pracowników i mieszkańców oraz mając na względzie utrzymujący się stan zakażeń na terenie powiatu wieruszowskiego zarządzam, co następuje:

Ważne!

Szanowni Państwo!

W związku z sytuacją epidemiologiczną w naszym kraju oraz konsekwencjami wynikającymi z tego faktu, Starostwo Powiatowe w Wieruszowie pracuje w ograniczonym składzie osobowym. Dlatego zwracamy się ponownie do państwa z apelem o ograniczenie osobistych wizyt w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie oraz w jednostkach organizacyjnych Powiatu Wieruszowskiego.

W dobie powszechnej dostępności do telefonii komórkowej i internetu prosimy o korzystanie z tej formy uzyskiwania informacji czy też, jeżeli to możliwe, załatwiania w ten sposób spraw.

Pracownicy udzielą wszelkich informacji i wskażą sposób, termin załatwienia sprawy.

Zwracamy uwagę osobom, które nie świadczą pracy w związku z zawieszeniem działalności zakładu pracy, instytucji czy też placówki aby nie wykorzystywały tego czasu jako „okazji” do pozałatwiania wielu spraw, a przemieszczanie się ograniczyły do sytuacji bardzo koniecznych. Szczególną uwagę w tym zakresie zwracamy młodzieży szkolnej.

Bardzo ważne!

Od dnia dzisiejszego (13 marca 2020r.) do odwołania nie podlega karze uchybienie obowiązkowi: dokonania rejestracji pojazdu sprowadzonego z innego kraju Unii Europejskiej, a także zgłoszenia nabycia lub zbycia pojazdu zarejestrowanego w kraju, pod warunkiem, że wcześniej t.j. w dniu 12 marca 2020r. nie minął termin 30 dniowy.

 

Prosimy o śledzenie informacji na naszej stronie internetowej oraz oficjalnych komunikatów podawanych przez państwowe służby sanitarne i ich respektowanie.

Script logo StudioStrona.pl