Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • koronawirus informacje

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • Informacja o zmianie czasu pracy Starostwa Powiatowego w Wieruszowie w okresie letnim

   W okresie od 1 lipca 2020r. do 31 sierpnia 2020r. Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 700 do 1500. Obsługa interesantów w Wydziale Komunikacji i Dróg od 715 do 1430. Obsługa interesantów odbywać się będzie zgodnie Zarządzeniem nr 10/2020 Starosty Wieruszowskiego z dnia 5 czerwca 2020r. w sprawie organizacji pracy w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie.

  • Zarządzenie nr 10/2020 Starosty Wieruszowskiego z dnia 5 czerwca 2020r. w sprawie organizacji pracy w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie

   Na podstawie art. 34 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (tekst jednolity: Dz.U. z 2020 r. poz. 920), w związku z § 14 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 29 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r. poz. 964 ze zm.), w trosce o bezpieczeństwo, zdrowie pracowników i mieszkańców oraz mając na względzie utrzymujący się stan zakażeń na terenie powiatu wieruszowskiego zarządzam, co następuje:

Ważne! Zmiana organizacji ruchu

Zarząd Powiatu Wieruszowskiego oraz Powiatowy Zarząd Dróg w Wieruszowie informują, że od dnia 20 stycznia 2020r. zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu na moście przez rzekę Prosnę w ciągu drogi powiatowej nr 4510 E w miejscowości Podbolesławiec. Obowiązywał będzie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.     

Wprowadzenie czasowej organizacji ruchu wiąże się z wykonaniem zalecenia wynikającego z ekspertyzy stanu technicznego mostu oraz koniecznością jego ochrony przed nadmiernym przeciążeniem. Jednocześnie zarządca drogi powiatowej przypomina, że na moście obowiązuje zakaz przejazdu pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 20 ton.

Wprowadzona czasowa organizacja ruchu obowiązywać będzie do czasu wykonania przebudowy mostu podnoszącej jego nośność do 40 ton. Szacunkowy koszt przebudowy mostu wynosi ok. 5 mln zł, a jego sfinansowanie będzie wymagało pozyskania przez powiat środków z funduszy zewnętrznych, pomocy ze strony zainteresowanych samorządów terytorialnych oraz wygospodarowania w budżecie powiatu wymaganego poziomu środków własnych. Przewidywany okres realizacji inwestycji – około 2 lata.

Wszystkich uczestników ruchu drogowego prosimy o zachowanie ostrożności
oraz przestrzeganie ograniczeń wprowadzonych przez zarządcę.

Za powstałe utrudnienia przepraszamy.

Script logo StudioStrona.pl