Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Z mapą i kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • Informacja

   W okresie od 01.07.2018 do 31.08.2018 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 700 do 1500

  • Komunikat V - ćwiczenia obronne

   Komunikat V

   (Ćwiczenia)

   O godz. 14.30 zakończyło się powiatowe ćwiczenie obronne „Osiąganie wyższych stanów gotowości obronnej oraz realizacja przedsięwzięć wynikających z planów operacyjnych funkcjonowania powiatu i gmin w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny oraz w czasie wystąpienia sytuacji kryzysowych na terenie powiatu wieruszowskiego” pod kryptonimem „EWE”.

   Odbyło się wstępne podsumowanie ćwiczenia. W podsumowaniu brali udział przedstawiciele jst powiatu wieruszowskiego oraz służby, inspekcje i straże. Został przeanalizowany przebieg ćwiczeń.

   Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w realizacje ćwiczenia.   Podziękowania należą się naszym mieszkańcom, którzy poważnie potraktowali ćwiczenia.   Dziękujemy lokalnym mediom za rzeczowy przekaz informacji.

   W późniejszym terminie po analizie wszystkich informacji nastąpi kompleksowa ocena ćwiczenia oraz wskazanie osobom odpowiedzialnym dobrych jak i słabych stron w sytuacji zagrożenia terrorystycznego, w systemie pozamilitarnych działań obronnych na terenie powiatu wieruszowskiego.

   Rzecznik prasowy ćwiczenia

   Stefan Pietras

Wieruszowski akcent na olimpiadzie (relacja video)

20 lipca 2015 r. uroczyste otwarcie na rynku w Opolu rozpoczęło jubileuszowe XX Międzynarodowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych CTIF. Ok. 500 zawodników młodzieżowych drużyn pożarniczych z ponad 20 krajów przybyło do Opola. Strażacka olimpiada potrwa do soboty 25. 07 2015 r. Wydarzeniu towarzyszy szereg dodatkowych atrakcji otwartych dla wszystkich chętnych, m.in. Wystawa Narodów i Festyn Strażacki, Olimpiada Obozowa, prezentacje drużyn i oraz pokazy sprawnościowe. Na opolskim rynku można było zobaczyć, jaką rolę pełnią obecnie strażacy-ochotnicy i cały zakres ich działalności ratowniczej, sportowej i kulturalnej poza przysłowiowym gaszeniem pożarów.

W rywalizacji sportowej Polskę reprezentować będą: drużyna dziewcząt z OSP MDP Żdżary woj. wielkopolskie oraz drużyny chłopców z OSP MDP Głuchów woj. wielkopolskie, OSP MDP Głuchów woj. łódzkie. Drużyny te uzyskały najlepsze wyniki w Ogólnopolskich Zawodach Sportowo – Pożarniczych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych CTIF, w Olsztynie we wrześniu 2014 r. Podczas Wystawy Narodów i Festynu Strażackiego Polskę, Powiat Wieruszowski i Wieruszów reprezentowała Dziecięca Drużyna Pożarnicza z jednostki OSP Wieruszów. Nasi mali strażacy wzbudzali wielkie zainteresowanie zarówno wśród zagranicznych ekip, jak i miejscowej publiczności. Miniaturowy samochód z wszystkimi funkcjami prawdziwego samochodu strażackiego był dokładnie oglądany i fotografowany. Wystawa Narodów stwarzała możliwość poznania kultury państw reprezentacji uczestniczących w olimpiadzie.

W olimpiadach pożarniczych uczestniczą zawodnicy w wieku od 12 do 16 lat. Są to drużyny reprezentujące związki pożarnicze krajów należących do Międzynarodowego Komitetu Technicznego Prewencji i Zwalczania Pożarów (CTIF). Organizacja powstała w 1900 r. w Paryżu, a obecnie grupuje 48 państw. W tym roku organizacja 20 edycji Międzynarodowych Zawodów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych przypadła Polsce, a ich gospodarzem jest Opole.

Script logo StudioStrona.pl