• Ważne! Zmiana organizacji ruchu

Zarząd Powiatu Wieruszowskiego oraz Powiatowy Zarząd Dróg w Wieruszowie informują, że od dnia 20 stycznia 2020r. zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu na moście przez rzekę Prosnę w ciągu drogi powiatowej nr 4510 E w miejscowości Podbolesławiec. Obowiązywał będzie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.

• Wielki Polak, astronom i Patron - Mikołaj Kopernik

19 lutego w wieruszowskim liceum odbyła się uroczystość Święta Patrona Szkoły połączona z Dniem Nauk Matematycznych i Przyrodniczych. Honorowym gościem był Mikołaj Kopernik, który został przywitany pięknym biciem dzwonów.

Wieruszowskie Liceum w „poetyckim krajobrazie” Uniwersytetu Jagiellońskiego

12. września br. w Stacji Naukowej Instytutu Geografii Uniwersytetu Jagiellońskiego im. O. L. Kaszowskiego w Łazach pod Krakowem odbył się wieczór poetycki dr Jadwigi Tomalkiewicz – absolwentki LO z roku 1960 i wielkiego Przyjaciela wieruszowskiej szkoły. Uroczystość poprowadziła Prof. dr hab. Joanna Pociask-Karteczka, a uczestnikami spotkania byli pracownicy naukowi Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Wśród wierszy Pani Jadwigi Tomalkiewicz prezentowanych tego wieczoru znalazły się także utwory przedstawiające związki Autorki z rodzinnym miastem i wieruszowskim Liceum. Utwory te pochodzą z tomiku poetyckiego „…moja szkoła…” z roku 2018.

Poniżej zamieszczono kilka tekstów z tego zbioru, dołączając zdjęcia „krajobrazów szkoły” autorstwa p. Urszuli Szot.