Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Z mapą i kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • Nagrody Powiatu Wieruszowskiego dla najlepszych sportowców, trenerów i działaczy w 2018 roku. Zgłoś swojego kandydata!

   Zgodnie z Uchwałą Rady Powiatu Wieruszowskiego nr XXXV/156/13 z dnia 30 października 2013r. w sprawie nagród i wyróżnień za osiągnięte wyniki sportowe oraz za osiągnięcia w działalności sportowej kandydatury do nagród za 2018r. należy zgłosić do dnia 31 maja 2019r.

  • IX Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

   Działając na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (tj. Dz. U. z 2019 r. poz. 511), § 15 ust. 1 pkt 1 i § 16 ust. 2 Statutu Powiatu Wieruszowskiego (Dz. Urz. Woj. Łódzkiego z 2011r. Nr 226, poz. 2340, zm. Dz. Urz. Woj. Łódzkiego
   z 2018r., poz. 5173) zawiadamiam, że dnia 31 maja 2019r. (piątek) o godz. 14:00 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wieruszowie odbędzie się IX Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego.

Wieruszowskie LO pożegnało kolejnych absolwentów

Tegoroczne uroczyste pożegnanie uczniów klas maturalnych rozpoczęło się tradycyjnie przemówieniem Dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących – Włodzimierza Matyji, który podkreślił, że kolejny rocznik otrzymuje świadectwa i dołączy już niebawem  do wielotysięcznej grupy inżynierów, przedsiębiorców, lekarzy, prawników, dziennikarzy, dyrektorów, artystów i wielu innych specjalistów swoich dziedzin.

Otrzymane świadectwa ukończenia Szkoły to rzeczywiście ważna przepustka do dalszego kształcenia i kariery. "Kopernik" spełnił swoją rolę na tym etapie kształcenia i 26 kwietnia b.r. pożegnał kolejną grupę uczniów – tym razem z rocznika 2016-2019.

Coroczna uroczystość Zakończenia Klas Trzecich była tradycyjnie okazją do wręczenia nagród, wyróżnień, złożenia gratulacji i wielu ciepłych podziękowań. Dyrekcja, nauczyciele i Starosta Wieruszowski również wyrazili swą wdzięczność za trzy lata owocnej współpracy. Nagrody Starosty Wieruszowskiego, wręczone przez Wicestarostę – Stefana Pietrasa, otrzymali w tym roku następujący uczniowie: Sandra Mizerka, Beata Olesik, Julia Kolarska z klasy 3A, Natalia Sołyga, Piotr Rudnik z klasy 3B oraz Maciej Juszczak – słuchacz Liceum dla Dorosłych. Podstawą do wręczenia wyróżnień niniejszym abiturientom były nie tylko wysokie średnie ocen, ale również sukcesy w olimpiadach i osiągnięcia sportowe.

Dyrekcja i nauczyciele Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika  w Wieruszowie, wręczyli również statuetki, nagrody i dyplomy za działalność artystyczną, wolontariacką, za pracę w kole pisarskim "Copernicus" i szkolnej telewizji LOWier TV, a także za reprezentowanie Liceum w poczcie sztandarowym, za osiągnięcia sportowe oraz wygrane konkursy.

Po tych tradycyjnych wyróżnieniach nadszedł czas na wręczenie świadectw wszystkim tegorocznym maturzystom. A po nich wyprowadzenie Sztandaru Szkoły i pożegnalna piosenka, która stała się sygnałem do opuszczenia szkoły przez kolejne pokolenie ludzi kreatywnych, ukształtowanych i przygotowanych na wyzwania współczesnego świata.

Drodzy abiturienci! Jeszcze raz życzymy Wam wszystkiego co najlepsze i dziękujemy za piękne trzy lata w naszej szkole. Trzymamy kciuki, aby zbliżająca się matura stała się Waszym kolejnym sukcesem!

 

Script logo StudioStrona.pl