Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa

Wieruszowskie LO pożegnało kolejnych absolwentów

Tegoroczne uroczyste pożegnanie uczniów klas maturalnych rozpoczęło się tradycyjnie przemówieniem Dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących – Włodzimierza Matyji, który podkreślił, że kolejny rocznik otrzymuje świadectwa i dołączy już niebawem  do wielotysięcznej grupy inżynierów, przedsiębiorców, lekarzy, prawników, dziennikarzy, dyrektorów, artystów i wielu innych specjalistów swoich dziedzin.

Otrzymane świadectwa ukończenia Szkoły to rzeczywiście ważna przepustka do dalszego kształcenia i kariery. "Kopernik" spełnił swoją rolę na tym etapie kształcenia i 26 kwietnia b.r. pożegnał kolejną grupę uczniów – tym razem z rocznika 2016-2019.

Coroczna uroczystość Zakończenia Klas Trzecich była tradycyjnie okazją do wręczenia nagród, wyróżnień, złożenia gratulacji i wielu ciepłych podziękowań. Dyrekcja, nauczyciele i Starosta Wieruszowski również wyrazili swą wdzięczność za trzy lata owocnej współpracy. Nagrody Starosty Wieruszowskiego, wręczone przez Wicestarostę – Stefana Pietrasa, otrzymali w tym roku następujący uczniowie: Sandra Mizerka, Beata Olesik, Julia Kolarska z klasy 3A, Natalia Sołyga, Piotr Rudnik z klasy 3B oraz Maciej Juszczak – słuchacz Liceum dla Dorosłych. Podstawą do wręczenia wyróżnień niniejszym abiturientom były nie tylko wysokie średnie ocen, ale również sukcesy w olimpiadach i osiągnięcia sportowe.

Dyrekcja i nauczyciele Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika  w Wieruszowie, wręczyli również statuetki, nagrody i dyplomy za działalność artystyczną, wolontariacką, za pracę w kole pisarskim "Copernicus" i szkolnej telewizji LOWier TV, a także za reprezentowanie Liceum w poczcie sztandarowym, za osiągnięcia sportowe oraz wygrane konkursy.

Po tych tradycyjnych wyróżnieniach nadszedł czas na wręczenie świadectw wszystkim tegorocznym maturzystom. A po nich wyprowadzenie Sztandaru Szkoły i pożegnalna piosenka, która stała się sygnałem do opuszczenia szkoły przez kolejne pokolenie ludzi kreatywnych, ukształtowanych i przygotowanych na wyzwania współczesnego świata.

Drodzy abiturienci! Jeszcze raz życzymy Wam wszystkiego co najlepsze i dziękujemy za piękne trzy lata w naszej szkole. Trzymamy kciuki, aby zbliżająca się matura stała się Waszym kolejnym sukcesem!

 

Script logo StudioStrona.pl