• Informacja

W okresie od 01.07.2018 do 31.08.2018 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 700 do 1500

Komunikat V

(Ćwiczenia)

O godz. 14.30 zakończyło się powiatowe ćwiczenie obronne „Osiąganie wyższych stanów gotowości obronnej oraz realizacja przedsięwzięć wynikających z planów operacyjnych funkcjonowania powiatu i gmin w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny oraz w czasie wystąpienia sytuacji kryzysowych na terenie powiatu wieruszowskiego” pod kryptonimem „EWE”.

Odbyło się wstępne podsumowanie ćwiczenia. W podsumowaniu brali udział przedstawiciele jst powiatu wieruszowskiego oraz służby, inspekcje i straże. Został przeanalizowany przebieg ćwiczeń.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w realizacje ćwiczenia.   Podziękowania należą się naszym mieszkańcom, którzy poważnie potraktowali ćwiczenia.   Dziękujemy lokalnym mediom za rzeczowy przekaz informacji.

W późniejszym terminie po analizie wszystkich informacji nastąpi kompleksowa ocena ćwiczenia oraz wskazanie osobom odpowiedzialnym dobrych jak i słabych stron w sytuacji zagrożenia terrorystycznego, w systemie pozamilitarnych działań obronnych na terenie powiatu wieruszowskiego.

Rzecznik prasowy ćwiczenia

Stefan Pietras

Wizyta delegacji partnerskiej szkoły z Ukrainy

Jubileusz 5-lecia współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Ogólnokształcących w Wieruszowie a Pnidnieprowską Szkołą Ogólnokształcącą stał się okazją do spotkania starosty wieruszowskiego Andrzeja Szymanka z przedstawicielami tych placówek oświatowych.

Spotkanie, w którym uczestniczyła dyrektor Pnidnieprowskiej szkoły – Anżela Pawłowna Oniścienko oraz dyrektor wieruszowskiej szkoły Włodzimierz Matyja wraz z nauczycielem koordynującym współpracę – Lidią Sikorą, odbyło się 6 lipca br. w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie.

Starosta podziękował przedstawicielce ukraińskiej szkoły za wkład oraz zaangażowanie w budowaniu owocnych relacji, jak również tworzenie życzliwej atmosfery we wszelkich przedsięwzięciach realizowanych w ramach wzajemnych kontaktów. Wyraził również nadzieję na dalsze, równie pomyślne relacje zarówno pomiędzy samorządami, jak i wskazanymi placówkami oświatowymi.