• Informacja

W okresie od 01.07.2018 do 31.08.2018 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 700 do 1500

Wydział Komunikacji i Dróg od godziny 7 00 - 14 45

• Zarząd Powiatu Wieruszowskiego ogłasza XV edycję konkursu o Nagrodę Gospodarczą Powiatu Wieruszowskiego „Markowy Produkt Powiatu Wieruszowskiego”

Nagroda ma charakter honorowy. Jej celem jest wyróżnienie i promowanie najlepszych produktów i usług firm z terenu Powiatu Wieruszowskiego, które ze względu na swoją jakość, innowacyjność oraz walory użytkowe i estetyczne mogą być wizytówką gospodarczą Powiatu Wieruszowskiego. Preferowane będą produkty lub usługi, które można utożsamiać z powiatem, których wyjątkowe walory mają szansę stać się charakterystycznymi dla Powiatu Wieruszowskiego.

Wojewódzkie obchody Dnia Rodziny na terenie powiatu wieruszowskiego

Przedstawiciele Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi, w tym Anna Mroczek Dyrektor RCPS gościli 10 stycznia br. w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie. Spotkanie związane było omówieniem wojewódzkich obchodów Dnia Rodziny, organizowanych przez RCPS w Łodzi.

Po wstępnych ustaleniach, organizację uroczystości planuje się na terenie powiatu wieruszowskiego, w dniu 26 maja 2018 roku, na którego organizację zostanie przeprowadzone postępowanie przetargowe.

Celem święta jest promocja idei rodziny, w tym propagowanie rodzinnej pieczy zastępczej, a także zachęcanie do podejmowania inicjatyw na rzecz wspierania rodzin w województwie łódzkim.