• Dla Prezydenta Adamowicza, przeciw nienawiści

Wieruszów także nie jest obojętny wobec tego, co wydarzyło się w Gdańsku, 13 stycznia 2019 roku o godzinie 20.00, a także wobec tego, co wybrzmiewało wcześniej w bardzo złych słowach.

Mimo, że jeszcze nie wyznaczono daty pogrzebu Prezydenta Pawła Adamowicza, z inicjatywy Starostwa Powiatowego i Urzędu Gminy, właśnie w ten dzień na wieruszowskim rynku, równo z rozpoczęciem uroczystości pogrzebowych wybrzmią dwa utwory: „Sound of Silence” i „Modlitwa o wschodzie słońca”.

Niech to będzie krótkie, ale jednoznaczne spotkanie tych, którzy chcą uczcić pamięć zamordowanego Prezydenta i tych, którzy nie zgadzają się na język pogardy. W specjalnie wyznaczonym miejscu, przed portretem Pawła Adamowicza będzie można ustawić przyniesione znicze.

Pamiętajmy, że spotkanie będzie też wsparciem dla fantastycznej inicjatywy jaką jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i dla jej twórcy – Jurka Owsiaka. Spotkajmy się i bądźmy razem.

• Źródła sukcesu produktów turystycznych

W imieniu Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Łódzkiego zapraszamy na seminarium „Źródła sukcesu produktów turystycznych”, które odbędzie się 24 stycznia 2019 r. o godz. 10:00 w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi przy ul. Ogrodowej 15.

X Powiatowy Przegląd Chórów i Zespołów Śpiewaczych w Sokolnikach

Po raz X w Sokolnikach odbył się Powiatowy Przegląd Chórów i Zespołów Śpiewaczych.Przegląd odbył się w tym roku w sali Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Sokolnikach, a nie jak bywało w poprzednich edycjach w kościele parafialnym i wyjątkowo również trwał dwa dni.

Organizatorem przeglądu od 10 lat jest GOKSiT w Sokolnikach przy współpracy Starostwa Powiatowego w Wieruszowie oraz Gminy Sokolniki.

Lista grup, które zaprezentowały się podczas pierwszego dnia:

Schola DO NIEBA z Cieszęcina

Chór „Melodia” z Wielunia.

Chór z Dzietrzkowic

Schola „Anioły Andrzeja” ze Złoczewa

Chór Gminny „Biała Góra” z Węglewic

Schola MAGNIFICAT z Wojkowa

Chór Uniwersytetu III Wieku z Wieruszowa.

Zespół Libero z Wyszanowa

Drugiego dnia wystąpili:

Zespół Śpiewaczy „Czeremcha” z Rudy

Zespół Ludowy „Dworzanki” z Mokrska

Zespół Pieśni Ludowej z Chorzyny

Zespół Pieśni Ludowej z Dębiny

Zespół Śpiewaczy Biała

Ludowy Zespół Śpiewaczy „Jezioranki” z Jeziorska

Zespół Śpiewaczy „Naramianki” z Naramic

Zespół Folklorystyczny „Doruchowianie” z Doruchowa

"Grupa Śpiewacza Raduczanie przy akompaniamencie Kapeli Osjakowianie

Zespół Folklorystyczny „Sokolniki”

Solista z zespołu „Doruchowianie”

Na zakończenie przeglądu starosta wieruszowski Andrzej Szymanek oraz wicestarosta Stefan Pietras wręczyli pamiątkowe dyplomy oraz statuetki.

Warto zaznaczyć, że przez 10 lat trwania Przeglądu gościło w Sokolnikach 41 różnych grup muzycznych z powiatu wieruszowskiego, wieluńskiego, kępińskiego, sieradzkiego i ostrzeszowskiego.