• XI edycja konkursu "Polska wieś - dziedzictwo i przyszłość"

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa ogłosiła XI edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość.

Celem konkursu jest promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi.

• Ogłoszenie Wydziału Geodezji i Kartografii

Zgodnie z art. 49 kpa Starosta Wieruszowski, wykonujący zadania z zakresu administracji rządowej, informuje, że na tablicy ogłoszeń Starostwa Powiatowego w Wieruszowie, na okres 14 dni zostały wywieszone decyzje Starosty Wieruszowskiego z dnia 20 marca 2019 r. , znak: GN.6821.1.14.2018 oraz GN.6821.1.15.2018 o ograniczeniu sposobu korzystania z nieruchomości oznaczonej jako działka nr 302, 303, 693/1 położonej  w obrębie Pchlice, gm. Sokolniki oraz nieruchomości oznaczonej jako działka nr 402, położonej w miejscowości Gąszcze, w obrębie Brzózki, gmina Galewice.

X Powiatowy Przegląd Chórów i Zespołów Śpiewaczych w Sokolnikach

Po raz X w Sokolnikach odbył się Powiatowy Przegląd Chórów i Zespołów Śpiewaczych.Przegląd odbył się w tym roku w sali Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Sokolnikach, a nie jak bywało w poprzednich edycjach w kościele parafialnym i wyjątkowo również trwał dwa dni.

Organizatorem przeglądu od 10 lat jest GOKSiT w Sokolnikach przy współpracy Starostwa Powiatowego w Wieruszowie oraz Gminy Sokolniki.

Lista grup, które zaprezentowały się podczas pierwszego dnia:

Schola DO NIEBA z Cieszęcina

Chór „Melodia” z Wielunia.

Chór z Dzietrzkowic

Schola „Anioły Andrzeja” ze Złoczewa

Chór Gminny „Biała Góra” z Węglewic

Schola MAGNIFICAT z Wojkowa

Chór Uniwersytetu III Wieku z Wieruszowa.

Zespół Libero z Wyszanowa

Drugiego dnia wystąpili:

Zespół Śpiewaczy „Czeremcha” z Rudy

Zespół Ludowy „Dworzanki” z Mokrska

Zespół Pieśni Ludowej z Chorzyny

Zespół Pieśni Ludowej z Dębiny

Zespół Śpiewaczy Biała

Ludowy Zespół Śpiewaczy „Jezioranki” z Jeziorska

Zespół Śpiewaczy „Naramianki” z Naramic

Zespół Folklorystyczny „Doruchowianie” z Doruchowa

"Grupa Śpiewacza Raduczanie przy akompaniamencie Kapeli Osjakowianie

Zespół Folklorystyczny „Sokolniki”

Solista z zespołu „Doruchowianie”

Na zakończenie przeglądu starosta wieruszowski Andrzej Szymanek oraz wicestarosta Stefan Pietras wręczyli pamiątkowe dyplomy oraz statuetki.

Warto zaznaczyć, że przez 10 lat trwania Przeglądu gościło w Sokolnikach 41 różnych grup muzycznych z powiatu wieruszowskiego, wieluńskiego, kępińskiego, sieradzkiego i ostrzeszowskiego.