• koronawirus informacje

• Informacja o zmianie czasu pracy Starostwa Powiatowego w Wieruszowie w okresie letnim

W okresie od 1 lipca 2020r. do 31 sierpnia 2020r. Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 700 do 1500. Obsługa interesantów w Wydziale Komunikacji i Dróg od 715 do 1430. Obsługa interesantów odbywać się będzie zgodnie Zarządzeniem nr 10/2020 Starosty Wieruszowskiego z dnia 5 czerwca 2020r. w sprawie organizacji pracy w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie.

• Zarządzenie nr 10/2020 Starosty Wieruszowskiego z dnia 5 czerwca 2020r. w sprawie organizacji pracy w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie

Na podstawie art. 34 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (tekst jednolity: Dz.U. z 2020 r. poz. 920), w związku z § 14 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 29 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r. poz. 964 ze zm.), w trosce o bezpieczeństwo, zdrowie pracowników i mieszkańców oraz mając na względzie utrzymujący się stan zakażeń na terenie powiatu wieruszowskiego zarządzam, co następuje:

XXI Mistrzostwa Powiatu Wieruszowskiego w Biegu na Orientację

W minioną sobotę odbyły się kolejne Mistrzostwa Powiatu Wieruszowskiego w Biegach na Orientację. Organizatorem tej sportowej imprezy był UKS „Grom” w Sokolnikach, przy wsparciu finansowym Powiatu Wieruszowskiego i Gminy Sokolniki. Zawody odbywały się w nadleśnictwie Przedborów, Żdżarski Las, gmina Bolesławiec.
W zawodach uczestniczyło 156 zawodników z 10 klubów sportowych oraz dzieci i młodzież ze szkół w Kępnie, Siemianic, oraz z Wieruszowa.
Biegi na orientację to promocja produktu turystycznego Powiatu „Wieruszowski Powiat z Mapą i Kompasem”, a zawody te, były okazją do otwarcia kolejnej – 10. trasy orienteeringowej. Uczynił to wicestarosta wieruszowski Stefan Pietras, wójt gminy Bolesławiec Dorota Makówka, honorowy obywatel gminy Sokolniki Adam Śliwakowski, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Żdżarach Piotr Zawada i Dyrektor Szkoły Podstawowej w Sokolnikach Anna Chojnacka.
Zawody przebiegały w miłej sportowej atmosferze. Dzieci, młodzież i dorośli biegali na terenach z regularną siecią dróg leśnych, w lesie iglastym o ograniczonej przebieżności, gdzie w środkowej części występował wysychający zbiornik wodny z bagnistym dnem.
Na zwycięzców czekały medale, dyplomy i drobne upominki, ufundowane przez licznych sponsorów (Stolwit Meble-Polesie, producent owoców „Witamina” k/Wielunia, Parafia Żdżary, Szkoła Podstawowa w Żdżarach, Gmina Bolesławiec).
Członkowie UKS ‘Grom” przygotowali słodkie przekąski, a nad bezpieczeństwem imprezy czuwała Ochotnica Straż Pożarna w Żdżarch.

Najlepszymi zawodnikami z terenu powiatu wieruszowskiego, okazali się:

K-10 Julia Krasoń –III miejsce (MUKS Junior Ochędzyn);

K-12 Herbeć Anna-II miejsce (MUKS Junior Ochędzyn);

K-14 Patrycja Krzyżostanek –I miejsce (UKS Grom Sokolniki),
Milena Cegiełka – II miejsce (GOK Galewice),
Emilia Domagała –III miejsce (UKS Grom Sokolniki)

K-16 Patrycja Janik – II miejsce (GOK Galewice)

K-21 Andżelika Piekielna – III miejsce (MUKS Junior Ochędzyn);

M-12 Kacper Narożny – II miejsce (GOK Galewice ),
Jakub Domagała – III miejsce (UKS Grom Sokolniki)

M-16 Jacek Ertel – I miejsce (MUKS Junior Ochędzyn);
Marcel Małecki – III miejsce (MUKS Junior Ochędzyn);

M-21 Mariusz Piekielny – II miejsce (MUKS Junior Ochędzyn);

Wyniki zawodów zostały opublikowane na stronie internetowej: www.bnopowiatwieruszowski.pl .