Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Z mapą i kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • Informacja

   W okresie od 01.07.2018 do 31.08.2018 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 700 do 1500

   Wydział Komunikacji i Dróg od godziny 7 00 - 14 45

  • Zarząd Powiatu Wieruszowskiego ogłasza XV edycję konkursu o Nagrodę Gospodarczą Powiatu Wieruszowskiego „Markowy Produkt Powiatu Wieruszowskiego”

   Nagroda ma charakter honorowy. Jej celem jest wyróżnienie i promowanie najlepszych produktów i usług firm z terenu Powiatu Wieruszowskiego, które ze względu na swoją jakość, innowacyjność oraz walory użytkowe i estetyczne mogą być wizytówką gospodarczą Powiatu Wieruszowskiego. Preferowane będą produkty lub usługi, które można utożsamiać z powiatem, których wyjątkowe walory mają szansę stać się charakterystycznymi dla Powiatu Wieruszowskiego.

Z POWIATEM NA PIKNIK 2017!

,,Z Powiatem na piknik 2017!'' - pod takim hasłem odbywał się w Powiecie Wieruszowskim cykl wydarzeń rekreacyjno-sportowo-kulturalnych podczas minionego weekendu.

Przedsięwzięcie rozpoczęło się w czwartek plenerem rzeźbiarskim im. Pawła Brylińskiego, który odbywał się na terenie Domu Pomocy Społecznej w Chróścinie Wsi. Rzeźbiarze biorący udział w plenerze stworzyli płaskorzeźby przedstawiające charakterystyczne dla powiatu wieruszowskiego miejsca i obiekty.

Po raz kolejny odbyła się również na terenie powiatu wieruszowskiego Spartakiada Władz Samorządowych Województwa Łódzkiego. XVIII edycja przedsięwzięcia została przeprowadzona na terenie Domu Wczasów Dziecięcych w Głazie w miniony piątek. Impreza organizowana z inicjatywy Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS w Łodzi zgromadziła reprezentację kilku samorządów województwa łódzkiego, w tym drużynę Powiatu Wieruszowskiego. Dryżyny rywalizowały ze sobą w części rekreacyjnej oraz orienteeringu.

Sobotni dzień rozpoczęło wydarzenie związane z produktem turystycznym Powiatu Wieruszowskiego ,,Wieruszowski Powiat z Mapą i Kompasem’’. Otwarto kolejną – 9. już trasę orienteeringową ,,Pieczyska’’. Z tej okazji przeprowadzono na nowej trasie pierwsze sportowe zawody w biegu na orientację.

Głównym miejscem sobotnich obchodów powiatowego przedsięwzięcia był wieruszowski Rynek, gdzie odbywały się wydarzenia o różnorodnej tematyce, między: zakończenie XXXVIII Wojewódzkiego Rajdu Rowerowego, marsz Nordic Walking grupy Wieruszowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, piknik historyczny oraz prezentacje grup rekonstrukcyjnych, pokaz ,,Małych strażaków’’ z Wieruszowa, występ laureatów Festiwalu Piosenki o Zdrowiu,
pokaz gaszenia pożarów ,,Czad i ogień – obudź czujność’.

W ramach obchodów Roku Reymontowskiego Województwa Łódzkiego na wieruszowskim Rynku nastąpiło również otwarcie 3. budki bookcrossingowej, przy udziale Emilii Krakowskiej – znanej polskiej aktorki, która wcześniej gościła na spotkaniu autorskim z mieszkańcami w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieruszowie.

W sobotnich obchodach wzięła także udział Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Wieruszowie, która podczas koncertu zaprezentowała mieszkańcom powiatu wieruszowskiego swoje umiejętności.

Wydarzenie na Rynku zakończyła wieczorna rekonstrukcja historyczna ,,Prawdziwy Dzień Wolności – Wieruszów 1918’’ z udziałem zaproszonych grup rekonstrukcyjnych.

W sobotnie obchody powiatowego przedsięwzięcia włączyło się także wiele podmiotów, zarówno lokalnych, jak i spoza terenu powiatu wieruszowskiego. Swoje stoiska wystawiennicze przedstawili: Powiatowe Centrum Medyczne w Wieruszowie, Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Wieruszowskim Domu Kultury, Polski Związek Łowiecki Okręgu Kaliskiego i Sieradzkiego z degustacją pn. ,,Myśliwskie przysmaki’’, Koło Gospodyń z Mieleszyna z tradycyjnymi pierogami, szkoły ponadgimnazjalne powiatu wieruszowskiego prezentujące własną ofertę oraz przygotowujące zdrowe soki dla gości, podmioty ekonomii społecznej (Stowarzyszenie Integracyjne ,,Klub Otwartych Serc’’, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski, Zakład Aktywności Zawodowej, Warsztaty Terapii Zawodowej, Spółdzielnia Socjalna ,,Green Service’’, Przedsiębiorstwo Społeczne Towarzystwo Przyjaciół Dzieci), Pozarządowe Centrum Profesjonalizacji Działań NGO ze stoiskiem informacyjno-konsultacyjnym, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wieruszowie, Mobilny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich z bezpłatnymi konsultacjami dla mieszkańców powiatu
oraz Radio Łódź Oddział Sieradz.
Oprócz stoisk wystawienniczych zapewnione zostały również atrakcje dla najmłodszych uczestników wydarzenia w postaci integracyjnego placu zabaw dla dzieci.

Równolegle w sobotę odbywały się bezpłatne konsultacje dermatologiczne, urologiczne oraz laryngologiczne dla mieszkańców powiatu wieruszowskiego w ramach tzw. ,,Białej soboty’’, przeprowadzane w Powiatowym Centrum Medycznym w Wieruszowie.
W tym dniu rywalizowała również – Wieruszowska Powiatowa Liga Piłki Siatkowej (turniej kończący) oraz drużyny piłki nożnej: Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wieruszowie, które rozegrały na kompleksie sportowym ,,Orlik’’ w Wieruszowie fascynujący mecz piłkarski.

 

Drugi dzień powiatowych obchodów odbywał się na terenie gminy Czastary - w Parku w Parcicach. Przedsięwzięcie rozpoczęło się rajdem rowerowym seniorów, którego trasa przebiegała przez miejscowości powiatu. W tym dniu przeprowadzono również sprawnościowe zawody drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych pod nazwą ,,Strażacki Strongman’’. Kolejną atrakcją, która od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców powiatu wieruszowskiego były pokazy: umiejętności kawaleryjskich oraz strojów jeździeckich z różnych epok oraz VI Rajd Konny po Powiecie Wieruszowskim.

Dalsze wydarzenia niedzielnego popołudnia miały głównie muzyczny charakter. Należały do nich: koncert Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej Dzietrzkowice z mażoretkami, występ kapeli biesiadnej ,,Los Emerytos’’ oraz koncert Orkiestry Dętej w Łubnicach.

Stoiska wystawiennicze podczas niedzielnego wydarzenia zaprezentowały: Fundacja HAPPY KIDS, Dom Pomocy Społecznej w Chróścinie, Lokalne Koła Gospodyń z Łubnic i Polesia oraz podmioty ekonomii społecznej z terenu powiatu.

Równolegle odbywającym się wydarzeniem 11. czerwca był turniej tenisa ziemnego o puchar starosty wieruszowskiego, rozegrany na boisku przy Liceum Ogólnokształcącym w Wieruszowie.

 

 

Chcielibyśmy serdecznie podziękować poniżej wymienionym osobom / jednostkom / firmom za wszelką pomoc w przygotowaniach związanych z przedsięwzięciem ,,Z Powiatem na piknik 2017!’’

Dziękujemy:

- Dyrekcji oraz pracownikom Domu Pomocy Społecznej w Chróścinie,

- Dyrekcji oraz pracownikom Domu Wczasów Dziecięcych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Głazie,

- Firmie ,,PPHU Stolwit Tartak’’ z Galewic,

- Firmie ,,RODAN’’ z Czastar,

- Adamowi Śliwakowskiemu,

- Damianowi Cegiełce,

- Barbarze Kmieć,

- Nauczycielom wychowania fizycznego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wieruszowie: Sławomirowi Stojeckiemu oraz Robertowi Gruszce wraz z uczniami współpracującymi przy XVIII Spartakiadzie Władz Samorządowych Województwa Łódzkiego,

- prowadzącym: Piotrowi Durys oraz Ernestowi Zgoda,

- Andrzejowi Piluch z grupą ,,Małych strażaków’’ z Wieruszowa,

- dzieciom oraz opiekunowi z Zespołu Szkół nr 2 im. im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie  (w związku z występem muzycznym w ramach ,,Festiwalu Piosenki o Zdrowiu’’),

- przedszkolakom oraz opiekunowi z Przedszkola w Mieleszynie (w związku z występem muzycznym w ramach ,,Festiwalu Piosenki o Zdrowiu’’),

- strażakom z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieruszowie,

- Orkiestrze Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Wieruszowie,

- Orkiestrze Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Dzietrzkowicach z mażoretkami,

- Orkiestrze Dętej w Łubnicach z mażoretkami,

- Powiatowemu Centrum Medycznemu w Wieruszowie,

- Uniwersytetowi Trzeciego Wieku przy Wieruszowskim Domu Kultury w Wieruszowie,

- przedstawicielom Polskiego Związku Łowieckiego Okręgu Kaliskiego i Sieradzkiego,

- Dyrektorom, nauczycielom, pracownikom oraz uczniom: Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wieruszowie, Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wieruszowie oraz Zespołu Szkół Rolniczych w Lututowie,

- Kołom Gospodyń z Mieleszyna, Łubnic oraz Polesia,

- Stowarzyszeniu Integracyjnemu ,,Klub Otwartych Serc’’, Towarzystwu Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski w Wieruszowie, Zakładowi Aktywności Zawodowej, Warsztatom Terapii Zajęciowej, Spółdzielni Socjalnej ,,Green Service’’, Przedsiębiorstwu Społecznemu Towarzystwo Przyjaciół Dzieci,

- Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS,

- przedstawicielom Mobilnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Sieradzu,

- grupom rekonstrukcyjnym, które brały udział w przedsięwzięciu,

- rzeźbiarzom uczestniczącym w plenerze rzeźbiarskim im. Pawła Brylińskiego,

- Wojciechowi Kudasiowi z uczestnikami Rajdu rowerowego seniorów,

- Rafałowi Prokop,

- Dariuszowi Sowińskiemu z grupą tenisistów,

-  siatkarzom Wieruszowskiej Powiatowej Ligi Piłki Siatkowej,

-  Józefowi Sut,

- Januszowi Pietrzakowi oraz drużynom Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu wieruszowskiego,

- Annie oraz Romanowi Chwiołka wraz z uczestnikami VI Rajdu Konnego po Powiecie Wieruszowskim,

- Krzysztofowi Warga,

- kapeli biesiadnej ,,Los Emerytos’’,

- Fundacji HAPPY KIDS,

- Włodzimierzowi Adamskiemu,

- Jakubowi Musiał

- Dyrekcji oraz pracownikom Powiatowego Zarządu Dróg w Wieruszowie,

- Przedsiębiorstwu Komunalnemu w Wieruszowie,

- Komendzie Powiatowej Policji w Wieruszowie,

- Ireneuszowi Siedleckiemu wraz z grupą strażaków z Parcic,

- Dyrekcji i pracownikom Wieruszowskiego Domu Kultury,

- Dyrekcji Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie,

- Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieruszowie,

- Dyrekcji Środowiskowego Domu Samopomocy w Osieku,

- Lokalnej Grupie Działania ,,Między Prosną a Wartą’’,

- Dyrekcji Gminnego Ośrodka Kultury w Czastarach,

- Gminie Czastary,

- Gminie Wieruszów,

- pracownikom Starostwa Powiatowego w Wieruszowie

  oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w obchody ww. przedsięwzięcia.

 

Szczególne podziękowania składamy relacjonującym powiatową imprezę mediom: Gazecie ,,Łacznik’’, Gazecie ,,Ilustrowany Tygodnik Powiatowy’’, Radiu Ziemi Wieluńskiej, Radiu ,,SUD’’, Telewizji Polskiej TVP3 Łódź, Radiu Łódź Oddział Sieradz, Sobotniemu Radiu Internetowemu ,,NA OPAK FM’’.

 

 

 

Script logo StudioStrona.pl